65 dôvodov prečo je dobré používať WordPress

WordPress je charakterizovaný ako blogová platforma. WordPress je otvorený a slobodný softvér, ktorý je dostupný zadarmo. Môžete na ňom postaviť napríklad firemné stránky, e-shop, osobné stránky alebo aj diskusné fórum. WordPress rozhodne nie je určený len pre amatérov a ich projekty, ale existuje celý rad veľkých projektov, ktoré používajú práve WordPress.

Stále ešte je veľké množstvo profesionálov, ktorí radšej zvolia „svoje“ riešenie, než aby na veľké projekty využili WordPress. Preto odporúčam všetkým, ktorí zatiaľ WordPress nevyskúšali a majú predsudky, aby mu dali šancu a zvážili aj to, že v súčasnej dobe je viac ako 24% Internetu tvoreného na WordPress.

Existuje veľké množstvo dôvodov prečo práve WordPress, v tomto článku sme ich dali dokopy 65. Tieto dôvody by vás mali presvedčiť k tomu, aby ste dali WordPress šancu a použili ho pre svoj ďalší projekt.

 1. Slobodný a otvorený softvér – WordPress, ako samotný redakčný systém, je zadarmo. Môžete ho stiahnuť, nainštalovať a upravovať ako len chcete. Tiež vzhľad si môžete prispôsobiť svojim potrebám.
 2. Jednoduchý na používanie – milióny užívateľov pracujú s WordPressom, práca v administrácii je intuitívna a jednoduchá aj pre začiatočníkov.
 3. Rozšíriteľný šablónami – WordPress umožňuje užívateľovi zmenu vzhľadu webu pomocou šablón, z ktorých sú tisíce zadarmo. Stačí si len vybrať.
 4. Rozšíriteľný pluginmi – jedna z najväčších výhod je bezpochyby rozšíriteľnosť pluginmi. Vďaka nim je WordPress extrémne flexibilný. Vyberať môžete z tisícov pluginov zadarmo alebo za poplatok.
 5. Priateľský k vyhľadávačom – WordPress bol navrhnutý tak, aby vytváral sémantický výstup. Vďaka tomu je optimalizácia webu založenom na WordPress ľahká.
 6. Jednoduchý nasprávu -WordPress obsahuje zabudované aktualizácie, takže môžete svoje šablóny a pluginy udržiavať stále aktuálne bez nutnosti práce so súbormi a FTP.
 7. Bezpečný WordPress bol navrhnutý s dôrazom na bezpečnosť. Z toho dôvodu je považovaný za bezpečnú platformu pre tvorbu a beh webovej stránky.
 8. WordPress pracuje s rôznymi typmi médií WordPress je platforma, ktorá umožňuje prácu s rôznymi druhmi médií. Patrí medzi ne video, obrázky alebo zvukové súbory.
 9. Výkonný ihneď po inštalácii akonáhle WordPress nainštalujete, ste plne pripravení. Ak nechcete, nemusíte hľadať žiadne ďalšie rozšírenie.
 10. Flexibilné ako platforma je WordPress extrémne flexibilný a univerzálny. Môžete ho použiť od osobného blogu po firemný eshop.
 11. Upraviteľný pretože je WordPress možné doplniť o šablóny a pluginy, tak si svoju stránku môžete urobiť úplne podľa vášho želania.
 12. Podpora WordPress ako najrozšírenejší CMS používa veľké množstvo profesionálov, ktorí ochotne v diskusných fórach poradia.
 13. Použiteľný na mobilných zariadeniach ak v súčasnej dobe nemáte responzívny web, tak ste out“. WordPress je navrhnutý tak, že podporuje šablóny, ktoré sú plne responzívny.
 14. Integrácia WordPress je veľmi jednoduché prepojiť s ďalšími platformami, vďaka ktorým váš biznis porastie.
 15. Jednoduchý k učeniu je ľahké sa naučiť pracovať s WordPressom. Orientáciu v administrácii a tvorbu obsahu bez problému zvládne aj začiatočník.
 16. Viac než len blog hoci je WordPress populárny predovšetkým u blogerov, môže byť použitý aj na bežný web.
 17. Vytvára komunitu WordPress pomáha vytvárať komunitu. Či už sa jedná o komentáre alebo zdieľanie príspevkov cez sociálne siete, s WordPressom môžete vytvárať svoju vlastnú komunitu.
 18. Šetrí peniaze mimo to, že je zadarmo, k WordPressu nepotrebujete špecialistu. Ak budete chcieť môžete si stránku úplne vytvoriť sami.
 19. Veľké množstvo riešení pre predaj online existuje veľké množstvo rozšírení, ktoré premenia WordPress na digitálny obchod.
 20. Stále moderná stránka kedykoľvek chcete vykonať facelift webu, stačí si len vybrať z nových šablón a prehodiť šablónu.
 21. Môže byť použitý ako stránka pre registrovaných členov ak plánujete vytvoriť stránku, ktorá bude obsahovať sekcie prístupné iba registrovaným členom, môžete to urobiť s WordPressom.
 22. Naplánované príspevky s WordPressom môžete vytvoriť príspevok a nastaviť dátum jeho publikovania. Vďaka tomu nemusíte byť online a napriek tomu na vašom webe bude pribúdať nový obsah.
 23. Užívateľské role vo WordPresse môžete jednoducho prideľovať užívateľské role a tým určovať práva používateľa v administrácii. Vyberať môžete napríklad z administrátora, šéfredaktora, editora a ďalších.
 24. Reakcia klientov reakcie klientov sú pre business dôležité. Vo WordPresse možno pomocou pluginov jednoducho pridať hodnotenia klientov na web.
 25. Publikovanie obsahu na jedno kliknutie publikovanie obsahu je veľmi jednoduché. Akonáhle ste hotoví, stačí kliknúť len na tlačidlo Publikovať.
 26. Univerzálna platforma pretože administrácia vyzerá vždy rovnako, tak sa správa ako univerzálna platforma.
 27. WordPress sa neustále zlepšuje napriek tomu, že vznikol ako blogová platforma, sa WordPress neustále vyvíja a vzniká tak kompletný redakčný systém.
 28. Dostupnosť kdekoľvek na svete sa môžete pomocou telefónu, tabletu alebo PC prihlásiť do administrácie a spravovať obsah. Nepotrebujete žiadny špeciálny softvér, stačí len internetový prehliadač.
 29. Rýchla komunikácia nemusíte čakať niekoľko dní, než si správca webu nájde čas a obsah upraví. S WordPressom máte stále váš obsah prístupný.
 30. Konzistencia WordPress kód je efektívny a konzistentný. Nepoužíva nadmerné množstvo HTML kódu.
 31. Lepšia organizácia času s WordPressom si môžete veľké množstvo práce naplánovať alebo automatizovať.
 32. Pluginy pre prepojenie so sociálnymi sieťami na WordPress existuje veľké množstvo pluginov, ktoré ponúknu návštevníkom zdieľanie obsahu rôznymi spôsobmi.
 33. Kreativita vítaná ako otvorený softvér je pri práci s WordPressom vítaná kreativita a experimenty.
 34. Inšpirujúca otvorená platforma inšpiruje developerov a dizajnérov k inováciám a novinkám.
 35. Jednoduchá správa menu v administrácii môžete jednoducho bez znalosti kódu upravovať položky menu.
 36. Príspevky možno radiť do rubrík ak chcete triediť obsah, môžete to urobiť za pomoci rubrík a štítkov.
 37. Lepšia bezpečnosť ak pri inštalácii WordPressu využijete profesionálov, bude web lepšie zabezpečený než tradičné stránky.
 38. Komunikácia oboma smermi pri moderovaní komentárov a odpovedaním na otázky umožňujete návštevníkom sa zapojiť do tvorby obsahu na webe.
 39. Zlepšenie pozície na trhu vďaka WordPressu môžete jednoducho publikovať a aktualizovať obsah webu. Vďaka tomu nadviažete kontakt s návštevníkmi webu.
 40. Automatické archívy vďaka tejto funkcii môžete jednoducho zálohovať, obnovovať a optimalizovať databázu.
 41. Automatická syndikácia syndikácia obsahu je vo WordPresse veľmi jednoduchá. Kedykoľvek potrebujete získať obsah z externých zdrojov, ako je RSS Feed, alebo poslať obsah na ďalšie stránky, tak to môžete automaticky urobiť s WordPressom.
 42. Publikácia obsahu bez nutnosti FTP s WordPressom môžete vytvárať a aktualizovať obsah bez nutnosti pripojenia cez FTP.
 43. Moderovanie diskusia ako správcovi webu máte možnosť kompletného moderovania diskusie.
 44. Navýšenie funkcionality za nízku cenu WordPress obsahuje niekoľko funkcií, ktoré možno upravovať bez nutnosti angažovania profesionála.
 45. Aktualizácie zadarmo na rozdiel od programov ako Photoshop je WordPress zadarmo a rovnako tak jeho aktualizácie.
 46. Automatické ukladanie vďaka funkcii automatického ukladania môžete tvoriť obsah bez strachu z jeho straty alebo neustáleho klikania na tlačidlo pre uloženie.
 47. Jednoducho čitateľný vďaka veľkému výberu šablón si môžete zvoliť takú, ktorá bude najlepšie vyhovovať vašim čitateľom.
 48. Jednoduchý proces integrácie pre WordPress má väčšina kvalitných aplikácií svoje pluginy, vďaka ktorým ľahko integrujete danú službu.
 49. Prispôsobenie šablóny možno jednoducho upravovať, napríklad ich farebnú schému alebo logo.
 50. Veľká komunita ak potrebujete pomoc alebo riešite problém, je tu veľká komunita, ktorá poradí s riešením.
 51. Ochrana pred spamom a hackermi WordPress je komplexne chránený pred rôznym druhom spamu alebo hacknutím. Je však nutné tomu ísť naproti.
 52. Jednoduchý administračné panel administrácia je jednoduchá, intuitívna. Vďaka administračnej lište potom môžete jednoducho tvoriť alebo upravovať obsah.
 53. Milovaný Googlom toto je zrejme jeden z neprekonateľných dôvodov prečo si vybrať WordPress. So SEO pluginmi a natívnymi trvalými odkazmi je jednoduchšie získať dobré hodnotenie od Googlu.
 54. Integrácia aplikácií do WordPressu môžete veľmi ľahko vkladať rôzne aplikácie a nástroje ako napríklad Google Mapy, Sound Cloud, Youtube a ďalšie.
 55. Prístupný zo všetkých platforiem WordPress môžete používať na Linux aj Windows serveroch.
 56. V cloude všetok obsah vašej stránky pri použití WordPressu je v cloude. To znamená, že môžete ľubovoľne meniť zariadenia, ktoré používate na správu a to bez nutnosti inštalácie špeciálneho softvéru.
 57. Kontaktné formuláre vďaka pluginom môžete vytvárať vlastné kontaktné formuláre.
 58. Jednoduchý na správu nebojte sa správy WordPressu. Vďaka veľkému množstvu šablón a pluginov zadarmo je to jednoduché.
 59. Používaný miliónmi dobrý pre malé, stredné aj veľké firmy, pre každého kto chce blog alebo eshop.
 60. Veľké množstvo bezpečnostných pluginov WordPress možno doplniť bezpečnostnými pluginmi a tým vylepšiť zabezpečenie.
 61. Bezpečné heslá WordPress obsahuje nástroj na overenie sily hesla. Vďaka tomu môžete mať pri účtoch bezpečné heslá, ktoré nejdú ľahko prelomiť.
 62. SSL WordPress je možné rozšíriť o SSL certifikát alebo o HTTPS. Vďaka tomu možno zabezpečiť, že prenesené dáta sú šifrované a bezpečná.
 63. Overená platforma pre ekomerciu pri tvorbe eshopu si môžete vybrať z niekoľkých overených riešení, ktoré používajú desaťtisíce ľudí. Patrí medzi ne napríklad WooCommerce.
 64. WordPress fórum ak hľadáte pomoc môžete sa vždy obrátiť na oficiálne fórum, kde nájdete veľké množstvo vyriešených otázok, alebo tu môžete založiť vlastnú diskusiu.
 65. Rýchla inštalácia inštalácia WordPressu trvá maximálne 5 minút, z čoho najdlhšie trvá skopírovať obsah na hosting.

Je potrebné zdôrazniť, že v článku sme použili len tie najdôležitejšie argumenty. Vďaka neuveriteľne veľkej tvarovateľnosti možno na WordPresse postaviť naozaj čo len chcete. Dokonca možno s trochou preháňania povedať, že vás limituje len vaša predstavivosť.

 

Zdroj: 65 Reasons Why You Should Use WordPress for Your Next Website

 

A ak si s WordPressom predsa len neporadíte, môžete sa obrátiť na nás, my to za vás vyriešime.

Pridať komentár

Môžete použiť nasledovné HTML tagy a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.