Priveľa veršov

www.mojebasne.sk

Je to už po druhý raz, čo sťahujem stovky básničiek zo starého redakčného systému na nový. Kedysi boli uverejnené v systéme phpRS a v roku 2009 v lete som ich premiestňoval do UnitedNuke. No a teraz si „uhorkovú sezónu“ opäť „sladím“ presunom básničiek do nového systému na novej doméne.

Ako som možno spomínal inde, phpRS kedysi zaspal dobu a vývoj, tak som ho prestal používať a prešiel na bezpečnejší a komfortnejší UnitedNuke. No jeho vývoj ustal úplne. Aj keď je k nemu množstvo modulov a tém, má isté problémy s „peknými“ adresami stránok, čo v rámci SEO môže robiť problém, kto sa pohybuje v konkurencii iných webov a snaží sa vo vyhľadávaní dostať čo najvyššie. Navyše, u už zverejneného článku nie je možné zmeniť dátum vydania, čo sa môže niekedy hodiť. A články maže úplne, nie do virtuálneho koša, odkiaľ sa dajú opäť vytiahnuť.

Takže server s básničkami dostal novú doménu a nový redakčný systém. Použil som obľúbený WordPress. A teraz presúvam, či skôr kopírujem, básničky jednu po druhej zo starého webu na nový. Vďaka WYSIWYG editoru vo WordPresse to ide ľahko a rýchlo, najviac starostí mi robí kopírovanie komentárov k básničkám, ale aj na to mám už mám svoj grif.

Pretože Google má rád stránky, na ktorých pribúda obsah postupne, skopíroval som najprv prvých 90 básní a teraz pridávam každý deň 15 ďalších. Mohol by som to síce urobiť so zaťatými zubami naraz, ale prečo vyhľadávaču nevyhovieť, že 😉 Dúfam, že web rýchlo získa nejaké ranky a medzi básničkami sa vyhupne rýchlo hore. Samozrejme že na starom webe som zakázal prehľadávanie a indexovanie stránok.

Už pred rokmi sme uzavreli dohodu so serverom www.pohladnice.sk, kde môžete komukoľvek poslať virtuálnu pohľadnicu. A ku každej pribaliť básničku. Z servera mojebasne.sk 🙂

Jediné, čo ma mrzí, že pri tom mechanickom presúvaní básničiek nemám čas ich čítať. A niektoré fakt stoja za to.

Pridať komentár

Môžete použiť nasledovné HTML tagy a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.