Nový inzertný server

Prišiel čas na zmenu. Po dlhom období, kedy som tvoril firemné weby pre zákazníkov a obsahové weby pre seba na platforme WordPress som si chcel vyskúšať niečo iné. Samozrejme najľahšie by bolo začať tvoriť weby na inej platforme, povedzme Drupal alebo Joomla, ale priznám sa, to by som sa bál, že začnem mať zmätok v pluginoch, témach aj nastaveniach samotných blogovacích systémov. Preto som na to celé išiel, ako sa hovorí, do lesa.

Pustil som sa do celkom inej oblasti, ako doteraz. Začal som budovať nový inzertný server. Viem, že ich je ako huby po daždi. Po tom, čo pred rokmi opustil svoje miesto na výslní zavedený starý inzertný portál a jeho miesto zaujal importovaný český systém, už pár serverov s inzerátmi skrachovalo.

Ako hovorím, skúšam na to ísť inak. Neočakávam megaúspešnú návštevnosť ani neinvestujem desiatky tisíc do propagácie môjho inzertného servera a nechcem nikomu brať veľký kus trhového koláča. Nemám businessplán, v ktorom sú zaznačené grafy, koľko musím prerobiť a kedy začnem zarábať. Nenazývam to moderným slovom startup a nečakám, že dvoch rokoch straty z (cudzích) investícií to celé predám a skončím na Havaji alebo v Thajsku. Jednoducho na tom pracujem svojím tempom a čakám, že to Google zaindexuje.

Aj tak mám ešte kopu práce s lokalizáciou. Systém, ktorý som zvolil, totiž nemá v najnovšej verzii slovenčinu, takže po večeroch, kedy už mi to nemyslí dosť na to, aby som tvorivo pracoval, tak netvorivo a monotónne prekladám jednotlivé dialógy. Je celkom možné, že sa mi dostane nejaká chybička, tak vás prosím, keby ste nejakú na www.inzerujzdarma.sk našli, napíšte mi sem do komentárov, opravím to.

A prečo som nezvolil inzertný server postavený na WordPresse, ktorý už poznám? Práve preto. WordPress je skvelý na obsahové weby, blogy alebo niektoré firemné www stránky. No sú aplikácie, kde sa nehodí, alebo kde sa nehodí dosť. Navyše v poslednej dobe začína po mnohých aktualizáciách WordPress naberať na objeme a rastú jeho nároky na výpočtový výkon servera aj pamäť. Takže keď dokončím túto inzerciu, celkom určite sa pustím do skúšania iných CMS systémov na blogy a weby.

Pridať komentár

Môžete použiť nasledovné HTML tagy a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.