Nový web

Ľudia majú väčšinou radi všetko nové. Nové auto, nový dom, nový byt, nová kuchyňa, nový ariel, nové okuliare. A ja som si pripravil nový web. Ani nie tak pre seba, ako skôr pre svojich zákazníkov, či skôr potenciálnych zákazníkov. Lebo tí súčasní sa ma pýtali, že keď im spravím taký nádherný web, prečo ja nemám tiež taký?
Prečo?

V podstate by som sa mohol vyhovoriť, že nemám čas. A vlastne by som ani nebol ďaleko od pravdy. Snažím sa pre svojich zákazníkov pripraviť www stránku takú, aby čo najlepšie zodpovedala ich predstavám po stránke dizajnu (a funkčnosti, samozrejme) a mojím po stránke technickej. Keď zvýši trochu času, tak sa učím nové veci a postupy a sledujem trendy. Občas trochu športujem, aby sa v mojom tele udržal aspoň zdravý duch, keď to telo už úplne zdravé nie je. Rád bicyklujem a fotografujem, tak som si vymyslel web o cykloturistike. Aby toho nebolo málo, svojej sestre som prevádzkoval a nedávno aktualizoval blog s jej básničkami. Priateľke o zdravej výžive http://dobreazdravo.sk. A keď mám konečne voľno, odpočívam trochu. No povedzte, mám ja čas na svoj firemný web?

Máte úplnú pravdu a ja s vami súhlasím. Všetko sú to len výhovorky. Takže konečne došlo aj firemný web. Nie, že by som ho nemal, to určite nie. Len vždy to bol ten najstarší a najškaredší web v mojom portfóliu, ako sa hovorí. Lebo na svojom webe (a dvoch weboch o mojom hobby) som sa učil zvládať nové technológie. A kým som sa dostal k jeho aktualizácii, prešlo vždy veľa vody.

Redakčné systémy

Kedysi dávno sme robili všetci weby pomocou html, neskôr sme pridali nové technológie javascriptu a php. To pravé ale prišlo s nástupom systémov pre správu obsahu, redakčných systémov, ktoré umožňovali oddeliť zverejňovaný obsah od kódu www stránky a užívateľom jednoducho texty a fotografie zverejňovať alebo aktualizovať.

Skúšal som bezdatabázový Guppy systém, ktorý ukladal texty so textových súborov. Dalo sa, ale… Hostingy zlacneli, databázy neboli drahé, takže som prešiel na phpRS českej produkcie. Všetko dobré, len tie komentáre nevyžiadané… Nasledoval český klon Nuke nazývaný UnitedNuke. Dobre sa s ním robilo, len doba pokročila a v obľube sú „pekné“ URL adresy stránok.

A tak tu je pred vami web postavený na WordPress redakčnom systéme. Je leto, ako zvyknú novinári hovoriť, uhorková sezóna, zákazníci majú iné starosti, ako si weby objednávať, dovolenku (či skôr jej prvú polovicu) mám za sebou, tak kedy inokedy si spraviť svoj vlastný web?

Snáď som vybral pre vás peknú tému a kým sa dočítate sem, už by som mal mať opravené aj malé chyby v designe, aby sa vám komentáre dobre písali aj čítali. A keby ste našli nejakú chybu, kľudne napíšte, pomôžete mi.

Ponuka:  , ,

Pridať komentár

Môžete použiť nasledovné HTML tagy a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.