Hosting www stránok

Hosting www stránok

Tak ako doména je vlastne adresa Vašej internetovej prezentácie, tak hosting je služba, ktorá zabezpečuje fyzické uloženie súborov (texty, obrázky, videá) Vašej prezentácie na serveri a ich sprístupnenie ostatným ľuďom po zadaní tej správnej www adresy. Ako keby obchod na dobrej adrese.

WWW stránka sa neumiestňuje na váš počítač, ktorý nemusí byť neustále zapnutý, aby si stránky mohli ľudia pozerať. O to sa stará tzv. hoster a jeho servery, na ktorých si prenajímate priestor. Rovnako ako registrácia domény je aj výber optimálneho hostingu pre Vás našou službou, ktorú Vám radi poskytneme.

Rôzne firmy poskytujú hosting, často za podobné ceny, ale to nemusí znamenať, že majú aj rovnaké parametre. Teda že poskytujú podobne veľký priestor, ale hlavne podobný výkon. Koľko megabajtov miesta dostanete, to sa dozviete z webovej prezentácie hostingu, ale koľko návštevníkov naraz „obslúži“ tento hosting, to zistíte často až v prevádzke.

Aby sme vás ochránili od podobných sklamaní, naše vlastné stránky hostujeme u viacerých firiem a vieme tak zodpovedne vybrať pre vašu prezentáciu ten optimálny hosting.