WordPress 3.9 je tu

Okolo Veľkej noci sa v administrácii blogov začalo objavovať upozornenie na novú verziu redakčného systému WordPress spolu s odporúčaním na aktualizáciu. Tentoraz takmer zároveň s originálnou verziou sa objavila aj slovenská verzia, takže kto prevádzkuje slovenské blogy na WordPresse, mohol hneď aktualizovať. Česká verzia ale nie je ani dva týždne po uvedení novej verzie v administrácii k dispozícii.

Pri minulom upgrade Wordpessu to bolo presne naopak. Česká verzia sa objavila pár dní po vydaní anglickej verzie a slovenská nič. Asi toho majú lokalizačné týmy dosť a raz to vyjde jednému, raz druhému. Upgrade na anglickú verziu by nemal znamenať nijaké problémy, len niektoré nové výrazy vraj nie sú preložené, používa sa lokalizačný súbor staršej verzie. Neviem, neskúšal som.

Pri každej výzve na aktualizáciu sa odporúča zálohovať. A odporúčam to aj ja. Najprv zazálohujem pomocou pluginu wp-db-backup databázu a tiež cez ftp súbory Wordpessu a potom spustím aktualizáciu. Ako na potvoru, zakaždým aspoň raz sa mi stane, že niektorý z webov sa „zahrčká“ a som rád, že tie zálohy mám. Podobne sa to občas stane aj s aktualizáciou pluginu. Vtedy je dobré odstrániť adresár pluginu, spustiť WordPress a potom plugin dohrať znova. Tentoraz sa mi stalo, že aktualizácia WordPressu na verziu 3.9 asi v polovičke zastala. Neviem, či strata spojenia alebo sa sekol web server, ale namiesto webu mi naskočili chybové hlášky. Stačilo ale postupne nahradiť hlásené súbory s chybami staršími zo zálohy a asi po piatich súboroch web nabehol a zopakoval som aktualizáciu.

Odporúčam preto vždy všetko zálohovať a nezabudnite svoje weby postavené na WordPresse aktualizovať. Alebo si ich aktualizáciu objednať.

Ponuka:  ,

Pridať komentár

Môžete použiť nasledovné HTML tagy a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.