Slovenčina do témy Suffusion 4.4.7

WordPress umožňuje použiť najrôznejšie témy (vzhľady, šablóny – ako chcete), ktoré určujú nie len to, ako bude váš web vyzerať, ale často aj jeho funkčnosť. Na výber je neskutočné množstvo tém, či už platených alebo voľne dostupných a mnohé je možné si aj prispôsobiť. Či už polohu a typ widgetov alebo aj farebnosť niektorých prvkov či ich vzhľad. Najčastejšie pomocou zmeny CSS súborov. No ak hľadáte tému, ktorú dokážete „ohýbať“ ako len chcete a to všetko cez administráciu, zvoľte tému Suffusion. A ja vám k nej ponúkam slovenčinu (čeština bude zajtra).

Skúsení užívatelia iste nemajú problém editovať priamo CSS súbor alebo využiť nástroj úpravy súborov v administrácii WordPressu, ale menej skúsení blogeri potrebujú nástroje „blbuvzdorné“. A práve takýto nástroj takmer akejkoľvek zmeny a úpravy prvkom témy ponúka téma Suffusion. Pravda, tých prvkov je tak veľa, že začiatočníka môže odradiť ich počet a ich možnosti. Aj preto ako prvé, čo uvidíte pri vstupe do správy témy, je veta: „Dont Panic!“

Administrácia témy je prehľadne rozdelená do kategórií, a ako ju budete postupne prechádzať, opustí vás strach a prestanete si hovoriť: „Panebože, do čoho som sa to pustil“. Najmä ak si nainštalujete do témy slovenčinu, ktorú si tu môžete stiahnuť.

Sám tému Suffusion používam na svojom webe a tiež som ju použil na web zákazníka, lebo som nevedel splniť jeho požiadavky žiadnou hotovou témou. Do Suffusion som vložil slider, nastavil si najprv widgety (a že Suffusion ponúka nepreberné množstvo pozícií!) a potom upravil farby písma a ich pozadie.

Súbory slovenskej lokalizácie po rozbalení uložte do adresára /wp-content/themes/suffusion/translation/. Nie je preložených 100% dialógov, ale na 95% nenarazíte na problém. Preklad sa týky nie len časti témy pre návštevníka webu, ale aj administrácie.

Nezabudnite, že v prípade aktualizácie témy budú lokalizačné súbory stratené. Pri drobných aktualizáciách stačí väčšinou nahrať zo zálohy pôvodné jazykové súbory a web ide v slovenčine ďalej.

Ak by ste mali problém s témou Suffusion a slovenčinou do nej, napíšte mi do komentára, skúsim sa na to pozrieť. Pretože tému aktívne používam, pri väčšej aktualizácii pripravím nový lokalizačný balíček.

No a tu je sľúbená slovenčina do témy Suffusion 4.4.7 na stiahnutie:

 

Suffusion-sk-4.4.7

 

 

Ponuka:  ,

3 komentárov k Slovenčina do témy Suffusion 4.4.7

 • Jozef  napísal:

  ahoj .. skusam pouzit slovencinu vo wordpresse do tejto temy .. ale po nakopirovani suborov do hlavnej temy sa nic nestalo .. vytvoril som podla navodu child temu .. a nahral som to do nej .. aj tak to nefunguje .. chcem sa opytat ci pouzivas child temu alebo nie .. a ak ano co tam vsetko mas aby ti to islo .. pripadne style.css subor by si mi mohol poslat lebo naozaj netusim ako to ma spravne vyzerat … pripadne co treba este okrem nakopyrovania nastavit .. Dakujem ti za snahu ..

  • admin  napísal:

   Mrzí ma, že máte problémy s inštaláciou slovenčiny do Suffusion. Ja som mal staršiu Suffusion na dvoch weboch aj s prekladom, jeden český druhý slovenský a na treťom som po inštalovaní najnovšej verzie témy urobil preklad do SK, a po aktualizácii prvých dvoch starších tém na najnovšiu mi samozrejme nabehla angličtina v téme. Nakopíroval som tam ale preklad z toho prvého webu a všetko sa mi preplo do slovenčiny automaticky.
   Tak fakt netuším, kde je u vás pes zakopaný.

 • Michal  napísal:

  slovenčina nefunguje. tieto 2 súbory hodím tam kam mám, ale nič sa nestane.

Pridať komentár

Môžete použiť nasledovné HTML tagy a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.