Prvá predaná pôžička

V rámci prevádzky svojich obsahových webov som si pripravil dva slovenské weby na subdoménach so zameraním na affiliate v oblasti pôžičiek. Presnejšie jeden web je o pôžičkách a druhý o hypotékach. Nie som nejaký veľký zástanca zarábania na nebankových pôžičkách alebo trápení ľudí. Oveľa radšej píšem texty na obsahové weby, ktoré ľuďom poskytujú dobré rady, ako si urobiť to či ono, ako si vyrobiť lacno niečo, čo stojí v obchodoch veľa peňazí, ako skrátka ušetriť a pomôcť si sám.

Weby o pôžičkách na druhej strane veľmi dobre zarábajú. Pravda, keď to človek vie. Ale ja nechcem byť digitálny šmejd a vnucovať ľuďom, čo nepotrebujú, za čo vyhodia zbytočne peniaze. Preto nerobím agresívnu reklamu týmto pôžičkovým affilom, neplatím si PPC reklamu ani neposielam tisíce mailov či postov na facebook. Skôr sa snažím raz za čas napísať optimalizovaný text a spolieham sa na organickú návštevnosť z vyhľadávača. Kto sám aktívne hľadá možnosti získať pôžičku, ten sa na moje stránky dostane.

Všetci úspešní pôžičkoví afiláci teraz vrčia, že takto sa to nerobí, že takto nič nezarobím. Ale ako som písal, priečilo by sa mi zarábať na nešťastí druhých, pretože pôžičky vedú do stále väčších problémov, keď si človek nedá pozor. Preto jednak netlačím na pílu, jednak ani nekontrolujem nástenku affilu. Stačí mi tam pozrieť tak raz za štvrťrok. Vždy tam nájdem jeden či dva kliky a vedľa toho poznámku „zamietnuté“.

Ako tento týždeň. Lenže okrem dôverne známej poznámky tam svietila aj pekná malá suma. Oko berie, ako sa hovorí. Tento rok dve zamietnuté žiadosti a jedna schválená! Normálne som mal radosť! Niekto cez google prišiel na môj web o pôžičkách, podal si žiadosť a tá mu bola schválená! A ja som dostal svoju prvú províziu na finančnom webe. Verím, že pôžička vyrieši jeho problém a nespôsobí mu väčší. Pretože to by ma mrzelo. Ale na druhej strane ma to povzbudilo pustiť sa do linkbuildingu a získať lepšie pozície pre svoje pôžičkové weby. Stále je to pre mňa viac samoučný kurz, ako zárobková činnosť, ale keď svoj voľný čas takto pretavím do pár stovák eur, nebudem sa určite hnevať. Veď s pôžičkami je to ako s alkoholom. Ľudia vždy budú piť, ľudia vždy budú chcieť pôžičky. Tak nech to ide cezo mňa 😉

Ponuka:  ,

Pridať komentár

Môžete použiť nasledovné HTML tagy a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.