Windows označených príspevkov

Vlezlý Avast

Avast je jedn z dostupných antivírusových programov, bez ktorých sa na Windows nezaobídete. Rozšírenosť tohto operačného systému aj jeho zraniteľnosť, či už nevedomým užívateľom alebo automatizovanými spôsobmi, ho robí trvalým cieľom pre útočníkov. Kým kedysi vírusy spôsobovali stratu údajov alebo poškodenie systému, dnes ide skôr o kradnutie citlivých údajov, emailových adries alebo v poslednej dobe vydieranie nešťastného užívateľa, ktorému vírus zašifroval súbory.

Aby antivírusové programy dokázali ochrániť užívateľa aj jeho počítač pred útočníkmi, potrebujú pravidelne aktualizovať informácie o známych hrozbách. A z času na čas sa cez internet aktualizuje aj samotný program. Pridávané sú nové funkcie alebo sú zmenené...

Čítať ďalej

Greenhousing ponúka technické riešenia privátnych cloudov a clustrov

Praha, 11. novembra 2014 – Spoločnosť Greendata predstavuje v deň svojich štvrtých narodenín úplne novú ponuku serverových clustrov a privátnych cloudov, ktoré zákazníkom umožnia ešte spoľahlivejšie služby a jednoduchšie ovládanie a administráciu. A hlavná výhoda okrem odolnosti služieb? Ako vždy je to aj cena, teraz navyše aj s narodeninovou zľavou 30%.

Vysok...

Čítať ďalej

USB na všetko

USB

USB je označenie pre univerzálnu sériovú zbernicu, laicky povedaný univerzálny konektor na počítači, do ktorého môžete pripojiť úplne všetko. teda takmer. Aj keď jeden môj bývalý kolega išiel ešte ďalej a USB kábel zasunul do sieťového konektora RJ45 na notebooku. Len mu tlačiareň netlačila. Teda USB koncovka je pripravená pre pripojenie rôznych periférií k počítaču.

Čítať ďalej