témy označených príspevkov

Ako odblokovať „Mód údržby“ WordPressu?

kľúč

Redakčný systém WordPress sa prepína do módu údržby vtedy, keď aktualizujete niektorú z jeho súčastí pomocou voľby „Nástenka – Aktualizácie“ v administrácii redakčného systému. Návštevníkovi webu sa zobrazí krátka informácia, že prebieha údržba webu a aby sa vrátil na web o niekoľko minút. Po skončení aktualizácií sa mód údržby vypne a vy môžete pokračovať na správe webu alebo návštevníci v jeho prezeraní. Čo ale robiť, keď sa wordpress zasekne v režime údržby?

V móde údržby pri...

Čítať ďalej

Čestina do témy Suffusion 4.4.7

Včera som dal k dispozícii na stiahnutie slovenčinu do témy Suffusion 4.4.7 pre WordPress. Pretože prevádzkujem aj niekoľko českých webov, a na jednom z nich používam Suffusion tému, po aktualizácii zo staršej verzie 4.1. na novú 4.4.7 som potreboval novú lokalizáciu.

Čítať ďalej

Slovenčina do témy Suffusion 4.4.7

WordPress umožňuje použiť najrôznejšie témy (vzhľady, šablóny – ako chcete), ktoré určujú nie len to, ako bude váš web vyzerať, ale často aj jeho funkčnosť. Na výber je neskutočné množstvo tém, či už platených alebo voľne dostupných a mnohé je možné si aj prispôsobiť. Či už polohu a typ widgetov alebo aj farebnosť niektorých prvkov či ich vzhľad. Najčastejšie pomocou zmeny CSS súborov. No ak hľadáte tému, ktorú dokážete „ohýbať“ ako len chcete a to všetko cez administráciu, zvoľte tému Suffusion. A ja vám k nej ponúkam slovenčinu (čeština bude zajtra).

Skúsení užívateli...

Čítať ďalej

Keď aktualizovať, tak rozumne

Keď máte web postavený na redakčnom systéme WordPress, z času na čas sa vám v administrácii objaví hláška o novej verzii webu alebo niektorého z používaných pluginov. Pred tým, ako automaticky kliknete na tlačítko „aktualizovať“, nemali by ste na ľahkú váhu brať upozornenie, aby ste si web aj databázu predtým zálohovali. Aby ste nedopadli, ako jeden web nedávno.

Používal so...

Čítať ďalej