Mám rád cyklické témy

Písanie blogu si vyžaduje minimálne dve veci. Samozrejme, že doménu a nahodený redakčný systém na hostingu považujem za vopred splnené podmienky. Keď teda po technickej stránke všetko funguje, čo ešte potrebujeme?

Chuť a náladu na písanie? Tá nikomu zo začiatku nechýba. Zámerne píšem „na začiatku“, lebo kým sme plní nadšenia, všetko ide tak ako si samo. Neskôr, keď sa z vedenia blogu stáva rutina, rehoľa, práca, už sa musíme do písania nútiť. A musíme mať o čom písať.

Potrebujeme mať inšpiratívnu tému a čas na písanie. Lebo keď píšeme blog na témy, ktoré ľudí nezaujímajú, nebudú články čítať a nebudú náš web navštevovať. A ľudia radi čítajú články na aktuálne témy, majú radi „nový ariel“. Čo bolo včera alebo minulý mesiac je beznádejne staré a nezaujímavé, už si o tom prečítali inde. Nemajú dôvod si to isté ešte raz prečítať u nás.

Lenže ja nerád bežím „krysí pretek“ a nerád sa pretekám s inými webmi, kto prinesie skôr bombastickú informáciu. Aj preto sa nevenujem takzvaným „spoločenským a politickým“ témam, celebrity ma nezaujímajú a preto o nich ani nepíšem. Napriek tomu vidím, že moje články sú čítané a vyhľadávané. Prečo, keď nie sú aktuálne?

Ale oni nie sú neaktuálne. Len nie sú nové. Aktuálne ale stále sú a stále obsahujú prínosné informácie. Nepretekám s časom (a inými blogermi), nechám čas, aby ma dobehol. Píšem také články, ktoré sú ako hodiny, v ktorých sa zastavil strojček a dvakrát denne ukazujú správny čas 😉

A tak aj moje články o bicyklovaní alebo o metódach permakultúrneho pestovania ovocia a zeleniny sú každý rok aktuálne a prínosné pre čitateľov, ktorí ich ešte nečítali, ale aj pre tých, ktorí ich poznajú, len si chcú osviežiť svoje znalosti. Zadajú svoj dotaz do vyhľadávania Google alebo iného svojho obľúbeného vyhľadávača a tam nájdu zaindexovaný článok na hľadanú tému. Zväčša na vysokých pozíciách, pretože to nie je nový článok, napísaný včera, ale minulý alebo predminulý rok. A keďže článok obsahuje dôležité a zaujímavé informácie a je doplnený množstvom reálnych fotografií z mojej praxe, píšem o reálnych skúsenostiach, nie naučenú teóriu, článok im pomôže. A Google to vie 😉

Mám rád témy, ktoré sa cyklicky opakujú, ako ročné obdobia. Potom nemusím písať článok rýchlo, súťažiť s inými webmi v rýchlosti, ale môžem sa sústrediť na kvalitu a prínosné informácie. Ak tento rok článok veľa ľuďom nepomôže, nevadí. Na budúci rok, keď nastane vhodná doba na úpravu panelákového bytu, pestovanie v záhradke alebo ideálna doba na výlet na bicykli, cez Google nájdu moji čitatelie na mojich weboch presne to, čo hľadajú.

Aj bez toho, že by som v duchu aktuálnosti nespal a písal aj bez nadšenia, ktoré je z článku cítiť, zato oveľa viac je badať jeho absencia.

Pridať komentár

Môžete použiť nasledovné HTML tagy a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.