Linkbuilding zdarma

Nie je nijakým tajomstvom, že aj ten najkrajší a najlepší web je nanič, keď ho ľudia na nete nenájdu a nečítajú. A aby ho ľudia našli a čítali, musí sa objavovať na dobrých pozíciách vo vyhľadávaní Google alebo naň musia odkazovať linky zo stránok, ktoré ľudia čítajú. Najlepšie oboje.

Ako získať dobré odkazy

Nejestvuje univerzálna odpoveď, ale znalosti problematiky sa platia takmer zlatom. V princípe existujú dva základné spôsoby získavania odkazov na svoj web. Tým prvým je nákup, kedy za odkaz na webe, z ktorého očakávate návštevnosť, si zaplatíte. Aj v našom portfoliu nájdete weby, kde si môžete kúpiť odkaz alebo rovno celý propagačný článok 😉

Druhý spôsob je oveľa náročnejší. Musíte písať také články, že ich ľudia považujú za hodnotné a prínosné a sami na ne odkazujú. Buď na svojich stránkach alebo v rôznych diskusných fórach, ako príklad úspešného vyriešenia problému.

Nedávno som analyzoval prístupy na nový web o kvalitách ponúkaného tovaru v našej obchodnej sieti a zistil som zaujímavý fakt. Na článok o kuchynskom robotovi Lidl prichádzali odkazy z inzertného servera, na ktorom predávajúci použil nie len fotografiu, ktorú som sám vytvoril, ale aj dal odkaz na moju recenziu, aby si ušetril čas s popisom výrobku, ktorého sa chcel zbaviť 😉

Jedna lastovička jar nerobí

Prípad bazára a robota nebol jediný. Rovnako tak som mal prístupy na test teplomera z Lidla z aukčného portálu Aukro.cz. Predávajúci dal do ponuky síce svoju fotku, no v popise teplomera opäť použil odkaz na moju recenziu.

V prípade „krádeže“ fotky by som sa síce mohol hnevať a dokonca za istých okolností mohol požadovať náhradu spôsobenej škody, ale v podstate ma oba prípady môžu iba tešiť. Sú vzorovým príkladom linkbuildingu zdarma. Príkladom toho, kedy je text tak prínosný, že ho ľudia sami zdieľajú a privádzajú mi tým návštevnosť na môj web. A to všetko zadarmo.

Stačí vedieť dobre písať 😉

Pridať komentár

Môžete použiť nasledovné HTML tagy a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.