Koho na Googli nenájdu?

Práve som si pozrel jeden chalupársky magazín. A v ňom spomínali okrem iného aj výrobu a montáž tesárskych konštrukcií tradičným spôsobom. Reportáž sa mi páčila, lebo aj sám rád pracujem s drevom na našej záhrade, ale bol som aj trochu roztrpčený.

Zo skúsenosti totiž viem (sledujem analytiku mnou prevádzkovaných obsahových webov), že vždy keď sa v televízii objaví v reportáži alebo spravodajstve nie celkom známy pojem, prudko stúpne na dva tri dni jeho hľadanosť vo vyhľadávačoch. A návštevnosť webov, ktoré o tom píšu. A tým aj počet objednávok alebo klikov na reklamu, keď sú zamerané týmto smerom. A prečo som teda z toho smutný?

tradičné tesárstvo

Na jar ma oslovil jeden človek, že by potreboval pomôcť rozbehnúť svoj web. Vymenili sme si telefonáty, nejaké emaily a potom bolo ticho. Ozval sa až koncom leta. A začiatkom jesene sa so mnou stretol tento remeselník a majiteľ webu. No webu, skôr len domény, lebo biela stránka nie je web. Dlho sme sa rozprávali, čo chce dosiahnuť, aké sú jeho predstavy a povedal som mu aj to, ako si ja všetko predstavujem, ako to funguje okolo Google a SEO a tak a dohodli sme si nejaký postup. No keďže ešte neuplynul polrok, neozval sa 😉

No a teraz určite veľa ľudí hľadalo na nete čosi okolo toho tradičného tesárstva a hádajte koho na Googli nenašli?

Ponuka:  , ,

Pridať komentár

Môžete použiť nasledovné HTML tagy a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.