Ako odblokovať „Mód údržby“ WordPressu?

kľúč

Redakčný systém WordPress sa prepína do módu údržby vtedy, keď aktualizujete niektorú z jeho súčastí pomocou voľby „Nástenka – Aktualizácie“ v administrácii redakčného systému. Návštevníkovi webu sa zobrazí krátka informácia, že prebieha údržba webu a aby sa vrátil na web o niekoľko minút. Po skončení aktualizácií sa mód údržby vypne a vy môžete pokračovať na správe webu alebo návštevníci v jeho prezeraní. Čo ale robiť, keď sa wordpress zasekne v režime údržby?

V móde údržby pri aktualizáciách redakčný systém wordpress stiahne zo zdrojového webu najnovšiu verziu pluginu alebo témy, uloží ju do príslušnej zložky na webe a potom deaktivuje starú verziu pluginu, rozbalí novú verziu a po skončení aktualizácie súborov na ftp aj databázy novú verziu pluginu či témy aktivuje. A vypne režim údržby.

Ak počas tejto činnosti dôjde k problémom na hostingu, zastaví sa aktualizácia. Keď v tejto situácii zvolíte inú položku menu administrácie alebo dáte obnoviť (znovunačítať) stránku, uvidíte práve hlásenie o prebiehajúcej údržbe webu. A ste takpovediac v keli. Neviete sa pohnúť ďalej. Ak máte hosting, ktorý má problémy s výkonom alebo nedostatočnou RAM pre váš web, môžete sa v takejto situácii ocitnúť relatívne často. Našťastie je tu riešenie a celkom jednoduché.

WordPress pri zapnutí módu údržby vytvorí v roote vášho webu súbor s názvom „.maintenance“ (áno, názov začína bodkou). Stačí tento súbor zmazať alebo premenovať a môžete pokračovať v práci na vašej webstránke.

Aby ste sa do podobnej situácie nedostávali, je dobré pri výbere hostingu zvážiť referencie alebo odporúčanie dodávateľa vašej stránky. Vyhnete sa tak mnohým problémom a vaši návštevníci webu nedostupnosti vašej prezentácie na internete.

Ponuka:  , , ,

Jeden komentár k Ako odblokovať „Mód údržby“ WordPressu?

  • Ker  napísal:

    Hehe, tento trik poznám a už ma pár krát zachránil z rôznej šlamastiky:) Ak máte nespoľahlivého hosting providera, tak odporúčam ešte stiahnuť plugin na automatickú zálohu databázy.. dokáže to zachrániť vytvorenie šedín na hlave v budúcnosti:)

Pridať komentár

Môžete použiť nasledovné HTML tagy a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.