Niekedy skrátka nezarobím

Obsahové blogy sa píšu preto, aby prinášali čitateľom zaujímavé a dôležité informácie, aby boli poučné. Aby ich naučili niečo nové, pripomenuli niečo staré ale osvedčené. Aspoň tak si to myslia naivní čitatelia. A prehliadnu, že medzi naozaj užitočnými článkami sa objavujú články reklamné, ktoré ich majú naviesť k nákupu vecí, ktoré nepotrebujú a doteraz o nich ani nepočuli. Čo už, peniaze hýbu svetom a nie je to inak ani na internete. A úplne rovnako je to aj v mojej sieti obsahových webov.

S jedným malým rozdielom. Nechcem zarobiť za každú cenu. Mám celkom jasnú predstavu, aké je zameranie mojich webov, o čom na nich chcem písať a čo chcem svojím čitateľom povedať. Nejde mi o kšeft za každú cenu, každý z webov odovzdáva svoje posolstvo. Osobitne web o správnej strave, kde publikujem články o domácom pečení chleba, rozdieloch medzi živočíšnymi a syntetickými tukmi ako aj o dopestovaní si svojich vlastných potravín, sa snažím udržiavať tak, aby každá reklama, ktorú na ňom uverejním, bola v súlade s hlavnými myšlienkami a nepropagujem veci, s ktorými sa neviem stotožniť. Jednoducho nebudem čitateľom tlačiť kaleráby do hlavy len aby som na nich zarobil.

Práve pre tento web som dostal z jednej agentúry už hotový napísaný článok, aby som ho uverejnil na tomto webe o zdravej výžive. Často píšem články sám, ale keď sa jedná o tému, ktorej nerozumiem, je dodaný článok lepším riešením, ako písať nezmysly, čitatelia odhalia, že autor nevie, o čom sa vyjadruje. Ako vždy som si článok prečítal a skontroloval odkazy v ňom. A musel som inzerentovi článok vrátiť s tým, že na tomto webe ho neuverejním.

lieky

Inzerent bol prekvapený, pretože článok popisoval bežné životné situácie a pri ich riešení neodkazoval na stránku s liekmi, čo je neprijateľné nie len pre inzertný systém Adsense, ale aj pre mňa ako prevádzkovateľa blogu. Avšak propagoval výživový doplnok, ktorý doplní chýbajúce látky ľuďom, aby vyriešil ich zdravotno-kosmetický problém. Ktorý by nemali, keby nejedli priemyselné potraviny so syntetickými látkami, ktoré ich o zdravie pripravujú. Keby si vyberali skutočné potraviny, upravili životný štýl a nehnali sa za peniazmi a kariérou. Keby čítali zloženie potravín v obchode a vyberali si podľa kvality, nie podľa ceny. Skrátka keby sa držali rád z toho webu.

A pretože ľudia, ktorí na web chodia z organického vyhľadávania, sa držia rád z webu a nemajú uvedené problém, nepotrebujú radu, akú tabletku si majú dať, aby (zdanlivo) vyriešili svoj problém. A ľudia, ktorí sa tých rád nedržia, nie sú mojimi čitateľmi. Pre nich by bol taký článok na webe zbytočný, nečítali by ho. Ale čo je hlavné, tým, že som článok odmietol zverejniť, som nestratil pred svojimi čitateľmi svoju tvár. Zarobím niekedy inokedy.

Ponuka:  , ,

Pridať komentár

Môžete použiť nasledovné HTML tagy a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.