Musím si kúpiť nový fotoaparát

Fotoaparátov používam niekoľko a takmer stále mám nejaký pri sebe. Nie len, že ma fotografovanie baví, ale fotografujem hlavne pre svoje blogy. Či už pracujem v záhrade, alebo tvorím nejaké výrobky vo svojej dielni či vymýšľam nejaký zlepšovák. Všetko dokumentujem a fotografiami dopĺňam svoje články. Rovnako tak, keď podniknem nejaký výlet na bicykli, dopĺňam článok o ňom fotografiami. Fotoaparát je môj verný spoločník. Raz mám pri sebe zrkadlovku, inokedy dám prednosť kompaktnému fotoaparátu. Je malý, ľahký, skladný a pohotový.

Často ho mám len tak vo vrecku. Či skôr mal som. Pretože to vrecko bývalo v dielni plné prachu a pilín z dreva. Hoci som si ho často čistil, montérky sa predsa len často zašpinia. No a môj malý kompakt to nezvládol. Pár razy som síce vyčistil objektív od prachu aj z objektív zvonka som utrel, ale predsa len sa trochu prachu dostalo do vnútra. Teda do vnútra foťáku sa dostalo dosť, a trochu aj na snímací čip. Takže tmavé fľaky sú na každej fotke. Foťák teda skončil.

Keďže fotiť niektoré typy fotiek zrkadlovkou nie je praktické a nie je to praktické ani so starým ultrazoomom, ktorý som vytiahol zo šuplíka, tak mi neostane nič iné, len si zaobstarať nový kompaktný digitálny fotoaparát. Nechcem nechať články pre mojich čitateľov bez fotodokumentácie. V každom prípade už nový kompakt nebudem nosiť len tak vo vrecku montériek, ale po vyfotení snímok pôjde do puzdra a až tak do nohavíc. Bude to síce trochu obtiažnejšie, ale dúfam, že mi potom foťák vydrží viac, ako pol roka práce v dielni. Inak by sa mi to písanie odborných článkov dosť predražilo.

Pridať komentár

Môžete použiť nasledovné HTML tagy a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.