Môj nový web o hypotékach

Popri obsahových weboch som sa rozhodol postaviť web o peniazoch. Presnejšie o hypotékach. Doteraz som mal akési morálne zábrany ponúkať ľuďom lacné a rýchle pôžičky a zarábať na tom. Možno preto, že som vo svojom okolí videl priveľa nešťastníkov, ktorí prišli o dôstojný život po tom, ako si zobrali v podstate nevýhodnú pôžičku. Môžete tvrdiť, že je to vec toho, kto si požičiava, aby zvážil svoje reálne možnosti, a nie toho, kto pôžičky sprostredkuje, ale mne to nejak išlo proti srsti.

Pýtate sa, prečo som urobil web o hypotékach? Moja odpoveď bude, že na základe svojich skúseností. Navštívil som niekoľko webových stránok bánk, konkrétnu banku aj sprostredkovateľského makléra a reálne sa pokúsil získať peniaze pomocou hypotéky na kúpu konkrétneho domu s možnosťou založenia konkrétneho bytu. Oproti deklarovaným podmienkam v mailoch od bánk alebo v inzercii na webe či priamo v internetbankingu sa reálne podmienky pre získanie hypotéky výrazne líšili.

Môžem to považovať v podstate za stratený čas, ktorý som strávil jednaním s bankármi v snahe dosiahnuť na nie veľkú hypotéku za podmienok, ktoré mi boli v úvode ponúkané. Vždy to viedlo k navyšovaniu úroku, navyšovaniu splátok a dokazovaniu príjmov nad rámec reklamy. A hoci reklama a ponuky tvrdili, aké je ľahké pre mňa získať hypotéku, v skutočnosti sa to ukazovalo ako celkom ťažká úloha.

Väčšina ľudí má tendenciu požiadať o hypotéku v banke, v ktorej má bežný účet. Vo viere, že „moja banka“ ma pozná a preto mi poskytne lepšie podmienky, ako nejaká iná. Pamätáte si ešte na doby, kedy mobilný roaming nebol regulovaný? Zahraničný partner vášho mobilného operátora mal vždy najvyššie ceny za roaming… A presne rovnako je to aj s bankami.

Ak chcete získať hypotéku reálne, mali by ste požiadať úplne inú banku, ako tú, v ktorej máte účet. Nebude vás nútiť do nezmyselných požiadaviek.

Ponuka:  ,

Pridať komentár

Môžete použiť nasledovné HTML tagy a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.