Internetový magazín
  Prihlásiť sa or Registrovať
 • Hlavná stránka • Downloads • Konto • 
Menu
· Úvodná stránka
· Ankety
· Doporučte nás
· Najčítanejšie
· Stiahnite si
· Témy článkov
 
Iné témy
Modelárstvo

Dobre a zdravo

 
Kto je online
Momentálne je 4 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu
 
Hľadať


Pokročilé vyhľadávanie
 
SMS pôžička
Chcete si rýchlo požičať? pozicka.bytvpanelaku.info
 
Odporúčame
Tip na bezplatný systém pre online účtovníctvo iDoklad!
 
Návštevnosť
 
Naše hobby
Česká verzia Naše hobby pre každého.
 
Modem Zadacom, postrehy z praxe. 
Ako na to?Orange ponúka zákazníkom, využívajúcim mobilný internet, okrem PCMCIA modemu aj USB zariadenie Zadacom EDGE. Výhoda oproti modemu Ericsson je to, že sa môže pripojiť nie len k notebooku, ale ku ktorémukoľvek počítaču s rozhraním USB. Síce sa tým neguje pojem "mobilný internet", na druhej strane je mobilný internet alternatívou aj dial-up pripojeniu.

Aké sú skúsenosti s modemom Zadacom v praxi?

Balenie obsahuje okem samotného modemu aj pripojovací USB kábel, návod na obsluhu a CD s inštalačnými súbormi, návodom na inštaláciu ako aj so zaujímavými programami, napr. aj na meranie množstva prenesených dát (Orange dôrazne doporučuje svojím zákazníkom mobilného internetu neprekročiť objem prenesených dát 2 GB/mesačne, lebo inak hrozí, podľa zmluvy, účtovaním objemu nad 2 GB celý rok). Zaujímavosťou, na ktorú vás výrobca opäť dôrazne upozorní, je, že modem treba do USB portu zapájať zásadne pri vypnutom počítači a vždy do rovnakej USB zásuvky. Zaujímavé, doteraz som si myslel, že hlavnou výhodou USB zariadení je možnosť kedykoľvek ich k zapnutému počítaču pripojiť a odpojiť. Do ktorejkoľvek USB zásuvky. Firma Zadako zrejme ustanovila nové štandarty USB.

Podrobný návod na inštaláciu dáva tušiť, že inštalácia modemu do systému bude bezproblémová. Možno.
Inštaloval som okrem svojho notebooku tento modem do viacerých počítačov rôznych parametrov a rôznych výkonov ako aj rôznych druhov MS Windows. Neraz ma dokonale potrápil a prišiel som na určité problémy a ich riešenie, o ktorých zrejme ani výrobca netuší, o hepldesku Orange nehovoriac ;-) Ovládač modemu nie je certifikovaný Microsoftom, návod na inštaláciu vás nabáda toto ignorovať a pokračovať v inštalácii. Nič mimoriadne. Pokiaľ neprídu problémy. Vtedy si na to spomeniete a začne pochybovať o kvalite ovládačov.

Modem som najprv inštaloval na notebook IBM R31 so systémom Windows XP Professional. S dodaným CD to nebol problém. Neskôr modem išiel na Compaq AP 550 Workstation s novými Windows 98. Absolútne bezproblémovo. Aj na Compaq Deskpro P800 SFF s novými Windows 98. Čo sa už ale nedá povedať o novom počitači Libra 3500 s Windows 98. Už pri prvom prístupe na inštalačné CD skončili winy v BSOD modrej obrazovke. Celkom tri hodiny trvaly rôzne pokusy vrátane telefonickej konzultácie s pracovníkom firmy Zadako s.r.o. Bratislava a sťahovaním ovládačov z netu. Nepomohlo nič. Až jeden zásah, trvajúci ani nie dvadsať sekúnd. O tomto netušili ani vo firme, o helpdesku Orange ani nehovoriach. Jemu sa budem venovať v niektorom z nasledujúcich článkov, zasluhuje osobitnú pozornosť. Keďže spôsob rozchodenia modemu považujem za svoje výrobné tajomstvo a živím sa tým, ľutujem, ale nebudem ho tu uvádzať. Len mi z toho vychádza, že výrobca modemu a poskytovateľ služby to asi šili horúcou ihlou.

Surfovanie jedna radosť. A zrazu mrk! Modrá obrazovka. Na Windows XP! Teda zažil som už všeličo, aj zamrznuté MS Windows XP, ale žeby až modrá obrazovka? Hm, stať sa môže všeličo. Neostávalo nič, než reštart a scandisk, čo na 60 GB disku chvíľu trvá. Po prihlásení do profilu opäť pripojenie, práca s netom a prásk! Modrá obrazovka.
No poviem vám, chvíľu som to trpel a tretí deň som modem reklamoval v Orange. Vymenili mi ho za iný. Mal dlhší USB kábel, čo sa mi celkom hodilo. A naozaj, pomohlo to. Na tri dni. Zrazu večer bum, modrá obrazovka. Hláška jasne ukazovala na problém ovládača modemu. Samozrejme, že som modem aj odinštaloval a znova inštaloval, aj na inú USB zásuvku. Bez žiadaného efektu.

Neskôr som si všimol, že zrúteniu Windows XP predchádzalo vždy prerušenie toku dát. Používal som postupne rôzne programy na meranie množstva prenesených dát, predsalen Orange vo svojom neobmedzenom programe obmedzuje prenos dát na 2 GB mesačne. Menil som ich postupne, v nádeji, že snáď sa modem neznáša s meracím programom. Nepomohlo, windowsy padali ako hnilé hrušky aj s programom, dodávaným na inštalačnom CD. Skúšal som nepoužívať niektoré programy na surfovanie či sťahovanie pošty s rovnakou nádejou, nepomohlo. Pripomínam, že som bez problémov surfoval prostredníctvom wifi, či už priamo pripojenému k notebooku alebo cez linux router, rovnako ako cez ISDN pomocou ISDN modemu pripojeného do USB ako aj vstavaným analógovým modemom. A nikdy som nijaké ani len podobné problémy nezaznamenal.

Poradca Orange volal technikom Orange, kde sa to snažili zhodiť na šmejdácky hardvér. Taktne som ich oboch upozornil, že používam notebook od IBM, takže by som sa na nejakú nekvalitu železa na ich mieste prestal vyhovárať, rovnako som im doporučil zabudnúť na nejaké rozhasené windowsy, lebo sa tomu tak trochu rozumiem. A venovať sa problému ovládača modemu alebo problémom so sieťou, keďže som zaznamenal tesne pred haváriou celého systému výpadok prenosu dát, zhruba tak na 30 sekúnd. Zaujímavé je, že pokiaľ som takýto výpadok zaznamenal a modem odpojil, nič sa nestalo a po minúte som sa mohol opäť bez problémov pripojiť.

Okrem jedného pádu vo Zvolene pred Metro v doobedňajších hodinách sa všetky výpadky u mňa konali medzi 17:00 a 18:00 alebo medzi 21:00 až 23:00. A to aj trikrát po sebe s odstupom cca 10 minút (nie vždy si systém vyžiadal scandisk). Je mi ľúto, ale nikto mi nevyvráti moje podozrenie, že pády systému nie sú spôsobené nejakým problémom v sieti Orange, ktoré jednoducho modem alebo jeho ovládač neustojí. Aj keď sú Windows XP programované tak, aby zhodili problémovú aplikáciu a systém pracoval ďalej, zadakom bezpečne zlikviduje celý systém a ak máte neuloženú prácu, prídete o ňu. Aj tento článok si ukladám každú chvíľu, hoci na notebooku som na to nebol zvyknutý, veď mám predsa batériu napájania, aby som náhodou nemusel opätovne skladať už raz napísané myšlienky do viet.
Nehovoriac o tom, že Orange limituje toto vysokorýchlostné neobmedzené pripojenie limitom dát a pokiaľ rovnako ako ja používate Operu alebo Firefox a v ňom máte otvorených niekoľko okien, musíte ich všetky otvárať znovu a znovu naťahovať obsah. Obsah, ktorý vám Orange limituje, no zároveň vám spôsobuje potrebu opätovného sťahovania dát.

Sú chvíle, kedy zadakom funguje. Ako, to napíšem v ďalšom pokračovaní tohto malého seriálu.


Komentáre
k článku: Modem Zadacom, postrehy z praxe.
(zo dňa 08. 03. 2005, autor článku: Ďusi Fábián)

Komentár zo dňa: 10. 03. 2005 11:13:19     
Autor: Ďusi
Mail:
Titulok: Re: Pako

Váž slová...

Ten problém mali poznať na helpdesku dodávateľa alebo poskytovateľa služieb. Ja som na riešenie prišiel v rámci svojej práce, ktorou si zarábam na chlieb. Kto chce, môže sa spýtať. Niekto začne nedávať...

Komentár zo dňa: 11. 03. 2005 23:33:11     
Autor:
Mail: @
Titulok:

Myslim, ze je to ohladne toho "prezradenia figlu" zavadzajuco napisane - na jednom mieste autor spomina, ze "Keďže spôsob rozchodenia modemu považujem za svoje výrobné tajomstvo a živím sa tým, ľutujem, ale nebudem ho tu uvádzať." a na konci pise: "Sú chvíle, kedy zadakom funguje. Ako, to napíšem v ďalšom pokračovaní tohto malého seriálu." Takze ako je to vlastne, hm? Musim vsak povedat, ze myslienka, ze zatajenim toho triku si autor moze zarobit, je nielen sebecka, ale hlavne naivna. Aka je uz len pravdepodobnost, ze niekto bude a) mat rovnaky problem b) sucasne bude vediet o tom ze prave autor clanku pozna riesenie c) sucasne bude ochotny za to riesenie zaplatit, ked problem by mal vediet vyriesit Orange d) sucasne Orange nadalej nebude poznat riesenie problemu ??? Ak sa autor naozaj zivi rozchodenim modemov a poskytovanim podobnych sluzieb tak som si uplne isty, ze jeho zisky nepochadzaju od ludi, ktori si naprv dopodrobna preskumaju v com moze byt problem, potom pohladaju na internete ci niekto nemal podobny problem aby mu nakoniec ponukli, ze mu za vyriesenie problemu mozu zaplatit. Podobne sluzby si zvacsa platia ludia, ktori nemaju potrebne odborne znalosti, alebo potrebuju/vyzaduju rychle a spolahlive riesenie. V ich pripade je pritom jedno, ci riesenie problemu je zname alebo nie.

Komentár zo dňa: 12. 03. 2005 00:18:09     
Autor: Ďusi
Mail:
Titulok: Fígeľ

Prečo to všetkých tak zaujíma, keď sú tu všetko iba odborníci, ktorí si po nete pokukajú, zistia a spravia? A pri naznačenej pravdepodobnosti to aj tak nikto nebude potrebovať.

Nikto okrem tých pár ľudí, čo si kúpili PC zn. Libra (v roku 2004 asi 20 tis ks) a prevádzkujú na nich z rôznych dôvodov Windows 98 (čoja viem? 10%?) a súčasne použijú modem zadacom (tipnem, jedno %?). Ano, ešte tí, čo používajú rovnaké dosky a chipsety, ako sú v počítačoch Libra. Ozaj, koľko takých PC sa predalo len v našom okrese?

Ako som povedal, koho to zaujíma, môže sa spýtať. Iní zase môžu skúšať. Mne to trvalo tri hodiny.

Ale nie v tom je pointa. Výrobca zariadenia by to mohol vedieť, Orange by to mohol vedieť. Namiesto toho tlačí kaleráby o nekvalitnom hardvéri alebo o vírusoch! Viac času a peňazí venuje vyškoleniu helpdesku v obkecávaní zákazníkov, ako skutočnému riešeniu problémov. Veď štvrtý diel je už na ceste ;-)

   Komentár zo dňa: 13. 03. 2005 13:37:31     
Autor: Pendo
Mail: @
Titulok: Re: Fígeľ

"Orange by to mohol vedieť. Namiesto toho tlačí kaleráby o nekvalitnom hardvéri alebo o vírusoch! Viac času a peňazí venuje vyškoleniu helpdesku v obkecávaní zákazníkov, ako skutočnému riešeniu problémov." Sam si odporujes!!! Orange sa zivi pocitacmi, to som nevedel... Neviem ako si to predstavujes, skolit helpdesk ...na co? na upravu registrov na rozne vychytavky systemu a pod. Mas cudne nazory... Orange je v prvom rade GSM operator nie servis pocitacov. Jedine, na koho mozes nadavat a kto by to mal vediet je vyrobca.

Komentár zo dňa: 12. 03. 2005 13:50:32     
Autor:
Mail: @
Titulok:

"Prečo to všetkých tak zaujíma, keď sú tu všetko iba odborníci, ktorí si po nete pokukajú, zistia a spravia?" Ja to ani nepotrebujem (nie som na Slovensku, mam uplne iny hardware, iny sposob pripojenia a OS Linux), ani nie som odbornik. Len ma zaujal ten zvlastny sposob myslenia, ze ak to autor nezverejni, tak na tom moze zarobit. Nejde ani tak o tu pravdepodobnost vyskytu hardwaru, ale ako som sa snazil napisat, o tu nezmyselnost nazoru, ze na tom nezverejneni autor moze zarobit. Ale ved v poriadku, je to jeho vec, ak si mysli ze ano, tak ok. A samozrejme, s tym suhlasim, ze Orange (a hlavne vyrobca zariadeni!) by o tom mal vediet a mohol by viac investovat do skutocnej technickej podpory. Len si myslim, ze ak niekto pride na to, ze v pri istej kombinacii hardware+software nastava problem a pride na jeho riesenie, tak by mohol pomoct tym, ktori maju rovnaky problem a snazia sa najst riesenie na interenete. Pravdepodobnost, ze niekto z tychto ludi autora kontaktuje a ponukne mu za vyriesenie peniaze povazujem za mizivu, ci je to eticke, to uz je na zvazeni kazdeho (ja osobne to za neeticke nepovazujem, ale urcite by som to nerobil)

   Komentár zo dňa: 12. 03. 2005 14:12:09     
Autor: Ďusi
Mail:
Titulok: Re:

Počuj, anonym, stále ti to nedochádza? Ja sa prácou s počítačmi živím. Keby som predával autá a vo voľnom čase sa bavkal s počítačmi, normálne by som zverejnil všetko, na čo by som bol pri práci s nimi prišiel. Ale nič by som nezverejňoval okolo áut.

Už je to hádam jasné.

   Komentár zo dňa: 09. 08. 2005 00:27:38     
Autor: Michal
Mail: michalku@centrum.sk
Titulok: Re:

Asi si klepol klinec po hlavičke. Ak je táto stránka a diskusia o tom, ako si zarobiť peniaze, tak potom som na zlej adrese ja. Ja som myslel, že sa tu tu vymieňajú názory a hlavne skúsenosti, aby sme si pomohli pri riešení problémov, ktoré máme pri určitom konkrétnom zariadení. No a keď niekto chce na tom zarábať, tak OK, ale potom proisím aj záruku, že to bude fungovať. Myslím, že autorovi tak troška stúpla sláva do hlavy, alebo vidí v tom zdroj ziskov, čo zmenilo jeho doterajšieho správania sa k nám ostatným. Ja neviem prispieť k riešeniu daného technického problému, tak si budem musieť zrejme zaplatiť. No čo už..., dúfam, že aspoň s takou zárukou, ako ju poskytuje náš pomaranč...

Komentár zo dňa: 12. 03. 2005 14:24:06     
Autor:
Mail: @
Titulok:

Pocuj, autor, to ze sa pracou s pocitacmi zivis si napisal uz v prvom prispevku tak preco to donekonecna omielat? Este mi vysvetli ako si predstavujes to spenazenie tej "zamlcanej finty" a hned sklapnem. Naozaj rad si tu predstavu vypocujem.

   Komentár zo dňa: 12. 03. 2005 16:08:58     
Autor: Ďusi
Mail:
Titulok: Re:

Prečo? Niektorí ľudia nepočúvajú, čo im hovoria.

A prečo? Nie je mojou úlohou starať sa o blaho všetkých, len o počítačové blaho svojich zákazníkov.

      Komentár zo dňa: 12. 03. 2005 16:31:55     
Autor:
Mail: @
Titulok: Re: Re:

Pozri, mne je to jedno, co si pises do svojich clankov a ci tam nieco zverejnis alebo nie je Tvoja vec. Ja som len poukazal na naivitu predstavy ze ti z toho zamlcania nieco kapne, a samozrejme k tomuto hlavnemu bodu si sa vobec nevyjadril. Ale budiz, ja som len vyslovil svoj nazor Ty mozes mat iny. That's all.

         Komentár zo dňa: 19. 03. 2005 22:05:46     
Autor: marosh
Mail: @
Titulok: Re: Re: Re:

zabil som precitanim tvojich zbytocnych kecov 2 minuty, kapne mu mozno tak, ze mu tam doneses komp a on ti to ozivi.. t.j. osefuje vypinanie usb-cka ;) zeby ? :)) inac ten modem je nieco hrozne, horuce hlavy to dali dokopy a pravdepodobne po par mesiacoch bude novy driver.. inac nechapem preco je to take pomale, creva z nokie a takto to sk..vit .. ach jo

         Komentár zo dňa: 19. 03. 2005 22:07:07     
Autor: marosh
Mail: @
Titulok: Re: Re: Re:

zabil som precitanim tvojich zbytocnych kecov 2 minuty, kapne mu mozno tak, ze mu tam doneses komp a on ti to ozivi.. t.j. osefuje vypinanie usb-cka ;) zeby ? :)) inac ten modem je nieco hrozne, horuce hlavy to dali dokopy a pravdepodobne po par mesiacoch bude novy driver.. inac nechapem preco je to take pomale, creva z nokie a takto to sk..vit .. ach jo

Komentár zo dňa: 20. 03. 2005 03:53:02     
Autor: Kunzo
Mail: duso@szm.sk
Titulok: Ďuso

Celý tento článok smrdí jedna radosť!! Buď si sebec alebo sa chceš zvýrazniť aký si múdry. Neverím tomu aby vývojári pustili modem len tak do predaja (užívania) bez toho aby vedeli resp. nevedeli o nejakých nastaveniach. Pripadá mi to ako keby si prišiel na to, ako sa pracuje z lopatou alebo z krompáčom ale nechceš to nikomu povedať lebo sa tým živíš. Tak si nahadzuj tie hovädiny sám bez našej pomoci človeče a netrep bludy.

Komentár zo dňa: 03. 06. 2005 00:20:26     
Autor: alex
Mail: alexander.gal@package.sk
Titulok: opis listu pre zadacom

Dobry den. So znechutenim si citam clanky o problemoch s vasim modemom zadacom na inete. Mam ho tiez, a stratil som vela casu fixovanim problemu samovolneho kolabovania pripojenia na inet. Na zaciatok si dovolim pripomenut , ze som vas mailom na tento problem upozornil asi pred troma mesiacmi a bolo mi odpisane ze takyto problem ste doteraz nezaznamenali ( VRCHOL VED STE PUBLIKOVALI ZAPLATU ktora mala tento bug riesit) a to uz mam toho plne zuby, lebo pocas pisania tohoto majlu restaujem pocitac 8 x . Nechodi to ani po aplikovani update od MS Xkrat http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=e8704911-1f94-47e6-8a69-26b47a29c8da&DisplayLang=cs .
Vasa odpoved bola alibisticka, a vzhladom na to ze ste dokazatelne vedeli, ze Vas modem ma, lahko povedane ,male muchy ste si ma dovolili odbyt tak smiesnym argumentom.

Ziadam Vas tymto o okamzite riesenie problemu, v opacnom pripade budem ziadat nahradu skody sposobenej vadami vaseho vyrobku. ( platim si sluzbu staleho "nepripojenia" na inet )

Alexander Gal

Komentár zo dňa: 03. 06. 2005 00:37:22     
Autor: alex
Mail: alexander.gal@package.sk
Titulok: zadacom, copy mail to zadacom

Dobry den. So znechutenim si citam clanky o problemoch s vasim modemom zadacom na inete. Mam ho tiez, a stratil som vela casu fixovanim problemu samovolneho kolabovania pripojenia na inet. Na zaciatok si dovolim pripomenut , ze som vas mailom na tento problem upozornil asi pred troma mesiacmi a bolo mi odpisane ze takyto problem ste doteraz nezaznamenali ( VRCHOL VED STE PUBLIKOVALI ZAPLATU ktora mala tento bug riesit) a to uz mam toho plne zuby, lebo pocas pisania tohoto majlu restaujem pocitac 8 x . Nechodi to ani po aplikovani update od MS Xkrat http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=e8704911-1f94-47e6-8a69-26b47a29c8da&DisplayLang=cs . Vasa odpoved bola alibisticka a vzhladom na to ze ste dokazatelne vedeli, ze Vas modem ma, lahko povedane ,male muchy ste si ma dovolili odbyt tak smiesnym argumentom.

Ziadam Vas tymto o okamzite riesenie problemu, v opacnom pripade budem ziadat nahradu skody sposobenej vadami vaseho vyrobku. ( platim si sluzbu staleho "nepripojenia" na inet )

Alexander Gal

tel: 0905......

Na vedomie aj doporucene:
zadacom
orange

a ostatny pouzivatelia inetu by email..........

info: !!!!!!!

Zprávu nelze odeslat, protože jeden z příjemců byl serverem odmítnut. Adresa odmítnutého příjemce je marketing@zadako.sk. Předmět '"EDGE"skoro modem', Účet: 'mail.package.sk', Server: 'mail.package.sk', Protokol: SMTP, Odezva serveru: '554 : Relay access denied', Port: 25, Zabezpečení (SSL): Ne, Chyba serveru: 554, Číslo chyby: 0x800CCC79

Komentár zo dňa: 04. 06. 2005 17:09:56     
Autor: Jan
Mail: johny@tind.sk
Titulok: ZadaCOM vseobecne.

Vsetci tu pisete ako je zadacom, zly pomaly, nespolahlivy a podobne. Ja osobne pouzivam 2 Zadacomy jeden vo "velkej" Bratislave a druhy v meste Senica. Nikdy mi neprisla modra obrazovka a reset PCcka a podobne voloviny. A co sa tyka tych rychlosti, dost slusne... V BA dosahujem od 17 - 8 rana az 96kbps down. A v Senici tak tam to frci slusne cez 100kbps.. Ano je zadacom trochu horsie navrhnuty co sa tyka toho USB >> Serial, tam vidim osobne najvacsiu slabinu, ale kedze su tam pouzite kvalitne cipy od firmy FTDI, svetovy vyrobca USB konventorov. Ano, vo vasich clankoch su veci, ktore si treba vziat k srdce, ale..... Caute

Komentár zo dňa: 13. 07. 2005 22:51:21     
Autor: srko
Mail: srko7@hotmail.com
Titulok: EDGE aj GPRS je naprd!!!

Používam tiež INTERNET NONSTOP od t-mobile.sk a pripojenie cez NOKIA 6100-káblum DKU-5 a mám pocit že padanie spojenia nespôsobujem ja...ani modrá obrazovka,reštart,strata dát...a podobne mi nie sú cudzie.Mám len signál GPRS a je to mizerné-smrteľná rýchlosť ale nieje u nás nič lepšie takže nemám na výber,telecom nebol o nič lepší s dial-up...Ani ma nebaví o tom písať, lebo mám obavy či to stihném dopísať a odoslať-neviem či mi medzitým nespadlo spojenie:)

Komentár zo dňa: 05. 08. 2005 10:09:00     
Autor: ALFI
Mail: @
Titulok:

Pouzivam internet nonstop od T-mobile cez Bluetooth a Nokiu 6230. Nemam stym ziadne problemy, nie tak ako kedysi cez Orange. PS: Tie vyhlasenia autora, ze nieco zamlci,,, a vyrobne tajomstvo a podobne si myslim, ze su dost nemiestne. Pri takomto pristupe sa autor nemusel obtazovat a pisat cely clanok, pretoze jeho celkova hodnota je takto nulova. Zbytocna strata casu. Tento clanok podl mna nikomu nedal nic. PS2: Ked kupujete modemy od znaciek ako ZADACOM o ktorych doteraz nikto nic nepocul, tak sa necudujte.

Komentár zo dňa: 20. 10. 2005 16:18:56     
Autor: Ocean_Soul
Mail: yuri@vukogvazd.cz
Titulok:

Vidim ze tu nikto dlho nic nenapisal, ale ak sem autor este chodi a prispieva, v predchadzajucich prispevkoch spomenul ze "staci sa opytat" tak teda nepustam ziadnu kritiku a PYTAM sa co s tym???? BSOD mam vyriesene akurat tie pady

Komentár zo dňa: 01. 01. 2006 16:12:59     
Autor: marian_m
Mail: marianmika@zoznam.sk
Titulok: Padajú Vám XP so ZADAKOM-om?

Po dlhom hľadaní príčiny totálneho krachu WinXP počas surfovania som prišiel na to, že to zapríčiňuje blbý ovládač USB Convertera. Oficiálne si túto chybu firma Zadako nechce pripustiť (možno ju nevie, alebo nechce odstrániť), takže je potrebné pristúpiť k alternatíve. Na jednom fóre som sa dočítal, že vnútro modemu Zadakom je od Nokie, a na tomto fóre odporúčali stiahnuť ovládač pre mobilný telefón Nokia 6210. Vrelo Vám to odporúčam (teda ak Vám vadí neustále padanie XP).

Spomínané fórum: http://www.inet.sk/forum/2249/test-edge-modemu-zadacom-skusenosti-pouzivatela

Ak nie ste až takí skúsení v inštalovaní nového modemu, poproste niekoho, kto s tým má viac skúseností (je to pre Vaše dobro).

Veľa šťastia pri ďaľšom používaní modemu Zadakom.

Komentár zo dňa: 16. 01. 2006 16:52:23     
Autor: ISI
Mail:
Titulok: PADLO MI XP - EDGE ORANGE NIE JE TO PRAVE ORECHOVE

Mam o zabavu postarane padol mi system XP a neviem preco tak ze ho mozem na novo instalovat, tiez som sklamany z tohoto pripiojenia i mi ked chodi tak 70 a 110 kb/s, len mrzne to a ked stahujem data cez ftp do pc tak to ide pomalsie ako dialap 56 kb modem co frci 40 kb. Je to divne ale treba s tym volaco robit !

Publikované: Sobota, 01.08. 2009 - 22:14:53 Od: dusi
 
Prihlásiť sa
Užívateľské meno

Heslo

Bezpečnostný kód: Bezpečnostný kód
Napíšte bezpečnostný kód

Ešte nemáte svoj účet? Môžete si ho vytvoriť. Ako registrovaný užívateľ získate veľa výhod. Budete môcť upraviť vzhľad tohto webu, nastaviť zobrazenie komentárov, posielať komentáre, posielať správy ostatným užívateľom a veľa ďalších.
 
Súvisiace odkazy
· Viac o Ako na to?
· Ďalšie články od autora: dusi


Najčítanejší článok na tému Ako na to?:
Anténa pre mikrovlnku

 
Hodnotenie článku
Priemerné hodnotenie: 0
Hlasov: 0

Zvoľte počet hviezdičiek:

Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
Zlý

 
Možnosti

 Vytlačiť článok Vytlačiť článok

 
"Modem Zadacom, postrehy z praxe." | Prihlásiť/Registrovať | 0 komentárov
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.

 

You can syndicate our news using the following files: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.06 sekúnd

:: fisubice phpbb2 style by Daz :: PHP-Nuke theme by www.nukemods.com ::