Internetový magazín
  Prihlásiť sa or Registrovať
 • Hlavná stránka • Downloads • Konto • 
Menu
· Úvodná stránka
· Ankety
· Doporučte nás
· Najčítanejšie
· Stiahnite si
· Témy článkov
 
Iné témy
Modelárstvo

Dobre a zdravo

 
Kto je online
Momentálne je 14 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu
 
Hľadať


Pokročilé vyhľadávanie
 
SMS pôžička
Chcete si rýchlo požičať? pozicka.bytvpanelaku.info
 
Odporúčame
Tip na bezplatný systém pre online účtovníctvo iDoklad!
 
Návštevnosť
 
Naše hobby
Česká verzia Naše hobby pre každého.
 
Noc Le Mans 
MozaikaV noci z 13. na 14. júna som sa veľmi nevyspal. Opäť sa jazdil vo Francúzku pretek 24 hodín Le Mans a ja som chcel vidieť ho ak nie celý, tak aspoň čo najväčšiu časť. Pretekárske autá sú mojím hobby, veľké autá obdivujem a s malými pretekám (na diaľkové ovládanie). Takže televízor mal zaťažkávaciu skúšku.

Minulý rok som tiež prebdel noc Le Mans. Dopoludnia v sobotu som sa zúčastnil letecko-modelárske akcie, na ktorej som sa rozhodol radikálne "prekopať" web o tomto hobby a prakticky cez noc pretekov som vyrobil jeho vynovenú verziu. Jedným okom som sledoval telku, druhým notebook a výsledkom bol nový modelweb. Všetky texty som použil zo starého, takže jeho produkcia bola jednoduchá, išlo len o inštaláciu a konfiguráciu Wordpressu a vyladenie designu.

Tento rok som si takéto ambície nedával. Nie, že by som nemal čo robiť, len mi chýbalo také to úplné oduševnenie a nadšenie pre nový projekt. A tiež som mal za sebou ťažký týždeň. Napriek tomu som pripravil niekoľko nových článkov na webe o cykloturistike a urobil drobné úpravy aj na pár ostatných www stránkach. Prácu na počítači som bral skôr ako prostriedok proti spánku a čím bolo neskoršie, tým menej mi mozog fungoval tvorivo.

Noc som využil aj na to, aby som celý byt čo najviac vyvetral a ochladil. Posledné dni boli cez deň horúčavy cez tridsať stupňov. Jediná šanca bola vetrať v noci, kedy teploty klesali tesne pod dvadsať stupňov. Sledoval som teplomer ako neochotne ukazuje menšie hodnoty. Darmo som mal otvorené všetky okná so sieťkami proti hmyzu, vzduch sa vonku ani nepohol a keď nie je vietor, byt sa ochladil len málo, vo vnútri máme 25°C.

Nakoniec ma únava aj teplo zmohlo. Nechcel som piť v noci veľa kávy ani iných povzbudzujúcich nápojov, tak som si po pol tretej trochu zdriemol. Spal som asi poldruha hodiny, zobudil som sa pred svitaním. U nás svitá o dobrú hodinu skôr, ako v Le Mans, takže som si mohol užiť aj nočné jazdy, aj preteky za svitania. Sám totiž veľmi rád jazdím v noci a na svitaní. Poslednú zimu som mal možnosť si takých jázd zopár užiť cez víkend, keď je nad ránom slabá premávka na cestách.

Prvú rannú kávu som si dal až po šiestej hodine a hoci som si po polnoci dal nejaké jedlo, aby som mal nejakú energiu na sledovanie pretekov, už pociťujem hlad. Blíži sa čas, kedy zvyčajne raňajkujem, telo sa oklamať nedá. Takže dopíšem tento článok a idem si spraviť výdatné raňajky.

Myslím, že ani dnes toho veľa neurobím, ako sa poznám, neskôr sa únava dostaví. No keď preteky o tretej popoludní skončia, nič mi nebude brániť si opäť poldruha hodinky zdriemnuť. Kdeže sú tie časy, keď som ako mladý dokázal fungovať tri dni a dve noci bez prestávky? No ale ten dnešný zážitok za to stojí. Rovnako ako celé Le Mans.

Publikované: Nedeľa, 14.06. 2015 - 07:29:26 Od: dusi
 
Prihlásiť sa
Užívateľské meno

Heslo

Bezpečnostný kód: Bezpečnostný kód
Napíšte bezpečnostný kód

Ešte nemáte svoj účet? Môžete si ho vytvoriť. Ako registrovaný užívateľ získate veľa výhod. Budete môcť upraviť vzhľad tohto webu, nastaviť zobrazenie komentárov, posielať komentáre, posielať správy ostatným užívateľom a veľa ďalších.
 
Súvisiace odkazy
· Viac o Mozaika
· Ďalšie články od autora: dusi


Najčítanejší článok na tému Mozaika:
Slov Tek Párty

 
Hodnotenie článku
Priemerné hodnotenie: 0
Hlasov: 0

Zvoľte počet hviezdičiek:

Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
Zlý

 
Možnosti

 Vytlačiť článok Vytlačiť článok

 
"Noc Le Mans" | Prihlásiť/Registrovať | 0 komentárov
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.

 

You can syndicate our news using the following files: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.06 sekúnd

:: fisubice phpbb2 style by Daz :: PHP-Nuke theme by www.nukemods.com ::