Internetový magazín
  Prihlásiť sa or Registrovať
 • Hlavná stránka • Downloads • Konto • 
Menu
· Úvodná stránka
· Ankety
· Doporučte nás
· Najčítanejšie
· Stiahnite si
· Témy článkov
 
Iné témy
Modelárstvo

Dobre a zdravo

 
Kto je online
Momentálne je 14 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu
 
Hľadať


Pokročilé vyhľadávanie
 
SMS pôžička
Chcete si rýchlo požičať? pozicka.bytvpanelaku.info
 
Odporúčame
Tip na bezplatný systém pre online účtovníctvo iDoklad!
 
Návštevnosť
 
Naše hobby
Česká verzia Naše hobby pre každého.
 
Nový web aj nový skin 
Internet okolo násTento týždeň bol pre mňa celkom plodný. Od piatku do piatku som postavil dva nové weby a zaistil im počiatočnú návštevnosť a celkom neplánovane, spontánne, som zmenil vzhľad jedného staršieho webu, ktorý to už fakt potreboval. Nič z toho som nemal v dlhodobom pláne, ale asi sú tie spontánne akcie fakt najlepšie. Navyše som zaznamenal už aj prvé komerčné úspechy.

Na jednom českom webe som zaznamenal trvale prichádzajúcu návštevnosť na štvorslovný longtail. Pretože to nebolo plánované, ani som nemal na tom webe naň pripravený text, napodiv ale český seznam.cz ukazoval na prvých miestach vyhľadávania tento web a posielal ľudí na stránku, kde sa ale vôbec nedozvedeli informácie, ktoré hľadali. Prišlo mi to ľúto, tak som na tento longtail pripravil asi poldruhastranový text a postavil okolo neho web. A pridal samozrejme aj ďalšie texty, ktoré vhodne tématicky dopĺňali hlavný text. Potešilo ma, že už druhý deň začala prúdiť návštevnosť zo seznamu a tak som štvrtý deň nasadil Sklik. Nech sa ľudia dozvedia, čo potrebujú a nech majú kde kliknúť, no nie. Super na tom je, že už ten deň som zaznamenal niekoľko kliknutí a aj druhý deň, len o málo menej klikov aj koruniek na účte ;)

Na iných weboch využívam Sklik len ako doplnkový formát, takže mizerné výnosy ma ani neprekvapujú, ale tu som vyhradil plochám najlepšie miesta a zdá sa, že pre českého čitateľa na českú tému na českom webe je Sklik efektívnym nástrojom.

Ale ani na Slovákov nezabúdam. Skombinoval som svojho koníčka, bicyklovanie, so záujmom o tvorbu webov a pripravil stránku http://bicyklovanie.zdravoadobre.sk, kde sa zaoberám zdravotným aspektom bicyklovania v súvislosti s operáciou bedrovej platničky a samozrejme sú tam aj mapy s trasami, ktoré mám vyskúšané, doplnené mojimi fotografiami. Pravdaže web nie je statický, budem pridávať ďalšie články z výletov na bicykli, ktoré v budúcnosti absolvujem.

A keď už som pri tých koníčkoch, teda bicyklovaní a fotografovaní, nedalo mi nepozrieť sa na svoj starší web http://nasehobby.sk o domácom majstrovaní a iných záľubách. Kedysi sa mi veľmi páčila téma "librio", ktorej vývoj ale nepokračuje ale pokračuje vývoj v tom, čo sa ľuďom páči. A teda web beznádejne zastaral. Minimálne po stránke vzhľadu. A bolo to poznať aj v zárobkoch, predsa len použité formáty reklamy nedávali možnosť naplno využiť potenciál webu.

Nad zemnou vzhľadu webu o hobby som uvažoval už dávnejšie, aj som pozeral nejaké vhodné témy pre wordpress, na ktorom nasehobby.sk beží, ale narazil som na aspoň jeden problém. V úvode používam dosť širokú reklamnú jednotku a dole široký affil banner. A ten by som musel vo všetkých článkoch upravovať. Uznáte, že to by sa nechcelo asi nikomu.

A teraz som si povedal, že pozriem zase nejaké nové dvojstĺpcové témy wordpressu a čuduj sa svete, do piatich minút, an druhý pokus, som našiel takú, čo sa mi nie len páči, do ktorej sa ale zmestia pôvodné jednotky v textoch a dokonca mi umožní aj vymeniť úzke 160 pixelové formáty v sidebare za tri sto pixelové. Téma EverBox by sa rozhodne mohla páčiť aj vám.

Librio nepodporovala prezentačný obrázok, musel byť vložený priamo do textu. To sa mi ale nechcelo prerábať, takže staré články na titulke nebudú mať svoj prezentačný obrázok, v nových článkoch zase nemusím vkladať obrázky do textu, super. navyše s librio nefungoval lightbox, takže obrázky v článkoch boli fixne vložené so strednou veľkosťou. Dnes už ani tento problém nemám, všetky nové texty budú mať vložený stredný obrázok s možnosťou rozkliknutia veľkého obrázky pomocou lightboxu.

Pritom stačilo len trochu inšpirácie, správnu náladu a robotu, ktorú by som inak robil s nevôľou týždeň, som spravil za štyri poobedia. A ako sa vám páči http://nasehobby.sk?

Publikované: Štvrtok, 21.05. 2015 - 15:19:00 Od: dusi
 
Prihlásiť sa
Užívateľské meno

Heslo

Bezpečnostný kód: Bezpečnostný kód
Napíšte bezpečnostný kód

Ešte nemáte svoj účet? Môžete si ho vytvoriť. Ako registrovaný užívateľ získate veľa výhod. Budete môcť upraviť vzhľad tohto webu, nastaviť zobrazenie komentárov, posielať komentáre, posielať správy ostatným užívateľom a veľa ďalších.
 
Súvisiace odkazy
· Viac o Internet okolo nás
· Ďalšie články od autora: dusi


Najčítanejší článok na tému Internet okolo nás:
Ranky poskočili

 
Hodnotenie článku
Priemerné hodnotenie: 0
Hlasov: 0

Zvoľte počet hviezdičiek:

Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
Zlý

 
Možnosti

 Vytlačiť článok Vytlačiť článok

 
Súvisiaca téma

Ako na to?

"Nový web aj nový skin" | Prihlásiť/Registrovať | 0 komentárov
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.

 

You can syndicate our news using the following files: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.06 sekúnd

:: fisubice phpbb2 style by Daz :: PHP-Nuke theme by www.nukemods.com ::