Internetový magazín
  Prihlásiť sa or Registrovať
 • Hlavná stránka • Downloads • Konto • 
Menu
· Úvodná stránka
· Ankety
· Doporučte nás
· Najčítanejšie
· Stiahnite si
· Témy článkov
 
Iné témy
Modelárstvo

Dobre a zdravo

 
Kto je online
Momentálne je 7 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu
 
Hľadať


Pokročilé vyhľadávanie
 
SMS pôžička
Chcete si rýchlo požičať? pozicka.bytvpanelaku.info
 
Odporúčame
Tip na bezplatný systém pre online účtovníctvo iDoklad!
 
Návštevnosť
 
Naše hobby
Česká verzia Naše hobby pre každého.
 
Takmer rozprávkový príbeh 
Na Slovensku je to tak Autor: Blanka

Na Slovensku je jedno malé rádio, ktoré je neobvyklé viacerými znakmi. V prvom rade funguje bez zmien spoločníkov už deväť rokov, nie je naviazané na žiadnu politickú stranu ani finančnú skupinu a teda žije len z toho, čo si zarobí. A zaujímavé je aj tým, že napriek extrémne malému dosahu jeho signálu radí sa v prieskumoch hneď za oveľa väčšie rádiá vysielajúce na viacerých frekvenciách, ktoré si ako svoj prívlastok dávajú práve toto pokrytie ako dôkaz svojej úspešnosti.

A toto malé rádio vysiela relácie pre mladých i starších, vysiela cez deň i v noci. Každý utorok vysielalo už skoro dva roky reláciu pre mladých „Nočná zoznamka“. Odo dneška tomu tak nie je. Prečo?

Našiel sa niekto, kto si dal zaregistrovať prakticky všeobecne používaný názov „zoznamka“ ako svoju ochrannú známku. A čuduj sa svete druhýkrát - našiel sa aj niekto, kto takejto absurdnej žiadosti vyhovel. A tak sa právoplatný majiteľ ochrannej známky vyhráža rádiu súdnou žalobou za neoprávnené používanie svojej značky a poškodzovanie svojho mena. A tak odo dneška malé rádio premenovalo „Nočnú zoznamku“ na Nočnú zoznamovaciu kanceláriu“, upravilo v tomto zmysle všetky svoje webové stránky a trasie sa, či sa už zajtra neobjaví majiteľ prívlastkov „nočný“ , „zoznamovací“ prípadne slova „kancelária“, či ďalších niekoľkých stovák slov , ktoré sa vyskytujú na jeho stránkach...

A záver? Šťastné konce mávajú len rozprávky, my sme na Slovensku...


Komentáre
k článku: Takmer rozprávkový príbeh
(zo dňa 05. 11. 2002, autor článku: Blanka)

Komentár zo dňa: 10. 01. 2003 22:37:52     
Autor: victim
Mail: majo@staracek.sk
Titulok: to vazne?

ahoj blanka, len nahodou som sa dostal k tomuto clanku a ostal som sokovany.. je toto mozne?ked sa osobne stretneme, musis mi porozpravat o tom podrobnosti..

Komentár zo dňa: 02. 02. 2003 13:19:12     
Autor: Brano
Mail: @
Titulok: Nielen slovo zoznamka

Davam do pozornosti nasledujuci clanok, je to ta ista spolocnost, ten isty clovek, ktory (ak predpokladam spravne) sa Vam ozval... http://www.zive.sk/h/BiznisMagazin/AR.asp?ARI=105128&CAI=2188 Vela zdaru v radiu, Brano.

Komentár zo dňa: 19. 02. 2003 12:44:55     
Autor: hauko
Mail: @
Titulok: overit

ja by som si dal overit kompletne znenie proklamovanej registracie. Napriklad co je predmetom registracie. Samotny predstavitel uvadza, ze su vynimky. Takze zrejme su specifikovane podmienky pri ktorych podlieha uvadzanie slova zoznamka uz pod ich prava. Napr. by som sa necudoval, keby nakoniec vyslo najavo, ze registrovane je len 'Zoznamka' a nie napr. 'zoznamka' ;-) ci ine varianty ;-) ci spojitosti. Zarazajuce je, ze zoznamka.markiza.sk funguje dalej, expresivne zopakujem ineho cloveka, ktory na toto poukazal: markiza by ich za podobne vyhrazky poslala do niekam, takze si uvolnuju priestor na tych, ktori su zjavne slabsi a nemaju na to aby viedli dlhodobe spory, aj ked je jasne, ze by uspeli. A zjavne predstavitelia dotycnej firmy maju taketo veci ako sport ;-)

Komentár zo dňa: 18. 03. 2003 22:59:25     
Autor: milan
Mail: @
Titulok:

Toto su udaje z registra ochrannych znamok: (450) Dátum oznámenia o zápise 9.5.2002 Číslo Vestníka ÚPV SR 5/2002 (511) Medzinárodné triedenie tovarov a/alebo služieb 25,35,38,41,42 (511) Zoznam zatriedených tovarov a/alebo služieb 25 - Odevy. 35 - Reklama, reklama (on line) na počítačovej sieti, vyhľadávanie informácií v počítačových súboroch. 38 - On line komunikácia prostredníctvom počítačových sietí. 41 - Organizovanie hier a súťaží. 42 - Služby zoznamovacích agentúr vrátane zoznamovacích služieb prostredníctvom internetu a audiotextu, teletextu, prostredníctvom tlače, rozhlasu a televízie, zoznamovacia inzercia. (531) Medzinárodné triedenie obrazových prvkov (540) Reprodukcia známky ZOZNAMKA Takze dotycna s.r.o. ma sice zaregistrovane slovo ZOZNAMKA, ale nema zaregistrovane slovne spojenie NOČNÁ.ZOZNAMKA, alebo napr: NOČNÁ ZOZNÁMKA atd... :-)

Komentár zo dňa: 21. 04. 2005 17:26:50     
Autor: Anonym
Mail:
Titulok: ZOZNAMKA

Podla sudcu Bratislava I. - pouzivanie slova ZOZNAMKA v akejkolvek forme (napr. Nocna zoznamka v radiu) pred tym ako bola podana prihlaska na ochrannu znamku - neznamena automaticky platnost na dane radio - SLOVO ZOZNAMKA bolo registrovane a zapisane az po tom ako uz dano existoval program v radiu - cize aj mozny spor na sude neuspeje - tymto chcem pozdravit PANA KOKOTA DUBECA, ze si moze zaregistrovat aj ochrannu znamku na svoje prijebane meno a aj tak mu to nepomoze : ) Zdar radiu a drzte sa a hlavne sa nebojte .... v pripade potreby mozem zverejnit DUBECOVE cislo na mobil - nech ten kokot vie, ze sa nema strkat do veci, na ktore nema pravo

Publikované: Nedeľa, 26.07. 2009 - 19:13:18 Od: dusi
 
Prihlásiť sa
Užívateľské meno

Heslo

Bezpečnostný kód: Bezpečnostný kód
Napíšte bezpečnostný kód

Ešte nemáte svoj účet? Môžete si ho vytvoriť. Ako registrovaný užívateľ získate veľa výhod. Budete môcť upraviť vzhľad tohto webu, nastaviť zobrazenie komentárov, posielať komentáre, posielať správy ostatným užívateľom a veľa ďalších.
 
Súvisiace odkazy
· Viac o Na Slovensku je to tak
· Ďalšie články od autora: dusi


Najčítanejší článok na tému Na Slovensku je to tak:
Takmer rozprávkový príbeh

 
Hodnotenie článku
Priemerné hodnotenie: 0
Hlasov: 0

Zvoľte počet hviezdičiek:

Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
Zlý

 
Možnosti

 Vytlačiť článok Vytlačiť článok

 
Súvisiaca téma

Do kolečka, do kola

"Takmer rozprávkový príbeh" | Prihlásiť/Registrovať | 0 komentárov
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.

 

You can syndicate our news using the following files: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.08 sekúnd

:: fisubice phpbb2 style by Daz :: PHP-Nuke theme by www.nukemods.com ::