Internetový magazín
  Prihlásiť sa or Registrovať
 • Hlavná stránka • Downloads • Konto • 
Menu
· Úvodná stránka
· Ankety
· Doporučte nás
· Najčítanejšie
· Stiahnite si
· Témy článkov
 
Iné témy
Modelárstvo

Dobre a zdravo

 
Kto je online
Momentálne je 3 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu
 
Hľadať


Pokročilé vyhľadávanie
 
SMS pôžička
Chcete si rýchlo požičať? pozicka.bytvpanelaku.info
 
Odporúčame
Tip na bezplatný systém pre online účtovníctvo iDoklad!
 
Návštevnosť
 
Naše hobby
Česká verzia Naše hobby pre každého.
 
Nescafé jednotná? 
Ste to, čo jeteDnes na STV v TEST magazíne porovnávali kvalitu potravín v jednotlivých štátoch EU. Myslíte, že je naozaj rovnaká?

Laboratórne porovnávania ukázali, že pravdu majú zákazníci, ktorí majú možnosť nakupovať na Slovensku a súčasne v Rakúsku alebo Nemecku. Títo ľudia tvrdia (a laboratória to potvrdili), že hoci výrobcovia alebo obchodné reťazce balia svoje výrobky do úplne rovnakých obalov, obsah nie je rovnaký. Pre pôvodné krajiny Európskej únie je kvalita vysoká, pre nové krajiny ("chudobný" východ) je kvalita nižšia.

Inými slovami, šetria na nás. Nezriedka za vyššiu cenu, než by si dovolili v Nemecku, nám tu predávajú doslova blivajzy, ktoré by im v Nemecku otrepali o hlavu. Maskujú to rovnakým obalom a snažia sa nám vnútiť myšlienku globálneho trhu, globálnych výrobkov a globálnej kvality. Opak je však pravdou.

Kto si ešte pamätá náš vstup do EU? Posledné dni vyjednávania prístupových dohôd boli celkom hektické. Krajiny takzvanej Vyšegrádskej štvorky (Česko, Slovensko, Maďarsko a Poľsko) postupovali spoločne, až poslednú noc pred podpisom dohôd sa Poľsko "trhlo" pre seba. Čo sa vtedy stalo?

Naši aj európsky politici sa snažili nám nahovoriť, že sa dojednáva voľný pohyb osôb (budete môcť cestovať a pracovať na západe, nám tvrdili...), voľný pohyb kapitálu (budú tu môcť investovať západné firmy (a potom zavreli slovenské pobočky a vozia sem tovar z Nemecka) a pritom im išlo len o rozdelenie trhu, potrebovali nás len ako spotrebiteľov, odberateľov ich produkcie, ktorú už nemali kam predávať...

Aby sa im to podarilo, potrebovali presadiť svoje "vysoké" štandardy (potravinárskej) produkcie. A tým položiť naše poľnohospodárstvo a potravinársky priemysel na lopatky. Jediní Poliaci sa vzopreli (je ich trochu viac, ako Slovákov, takže ich trh bol zaujímavý) a presadili si výnimku z kvality potravinárskej produkcie výmenou za sľub, že svoju produkciu nebudú exportovať za hranice.

Poznáte to aj z našej politiky, sľubom neurazíš. Keď sa pozriete napríklad na pulty Lidlu, z akej krajiny syry, šunky, vajíčka tam nájdete? Keď si spomeniete na aféry s hydinovým mäsom a (u nás nelegálnych) prídavkov do kŕmnych zmesí pre hydinu, keď si spomeniete na problémy s nekvalitnými mäsovými výrobkami, predávaných z auta na východe Slovenska, z akej krajiny pochádzajú tieto výrobky?

Správne, všetko je to z Poľska. Z toho istého Poľska, ktoré sa zaviazalo svoje potravinárske výrobky neexportovať, toho istého Poľska, ktoré má výnimku z noriem kvality EU.

By ma zaujímalo, kde sú vyrábané tie výrobky pre ČR, SR, Rumunsko, ktoré majú tie isté obaly, ako výrobky v Rakúsku, len obsah nie... Však sprostý Slovák kúpi...

Ostatné články o zdravej strave nájdete na dobreazdravo.sk

Publikované: Sobota, 17.09. 2011 - 22:26:29 Od: dusi
 
Prihlásiť sa
Užívateľské meno

Heslo

Bezpečnostný kód: Bezpečnostný kód
Napíšte bezpečnostný kód

Ešte nemáte svoj účet? Môžete si ho vytvoriť. Ako registrovaný užívateľ získate veľa výhod. Budete môcť upraviť vzhľad tohto webu, nastaviť zobrazenie komentárov, posielať komentáre, posielať správy ostatným užívateľom a veľa ďalších.
 
Súvisiace odkazy
· Viac o Ste to, čo jete
· Ďalšie články od autora: dusi


Najčítanejší článok na tému Ste to, čo jete:
Nescafé jednotná?

 
Hodnotenie článku
Priemerné hodnotenie: 0
Hlasov: 0

Zvoľte počet hviezdičiek:

Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
Zlý

 
Možnosti

 Vytlačiť článok Vytlačiť článok

 
Súvisiaca téma

Čo oči nevidia...

"Nescafé jednotná?" | Prihlásiť/Registrovať | 0 komentárov
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.

 

You can syndicate our news using the following files: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.05 sekúnd

:: fisubice phpbb2 style by Daz :: PHP-Nuke theme by www.nukemods.com ::